mazowieckie
-
2026-06-22 12:23:31 Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
Na Powiślu powstaje jedna z największych inwestycji Uniwersytetu Warszawskiego o wartości około 255 mln zł. Projekt osiągnął już najwyższy punkt konstrukcyjny. Całość ma być gotowa w 2027 roku.
-
2026-06-22 12:08:14 Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
Po podpisaniu umowy na wykonanie fundamentów pod terminal pasażerski potwierdzono, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się już we wrześniu. Powstający port lotniczy będzie mógł obsługiwać od 34 do 44 milionów pasażerów rocznie, stając się jednym z największych i najważniejszych węzłów transportowych w tej części Europy.
-
2026-06-19 09:40:29 44 domy powstaną pod Konstancinem. Trwa budowa i sprzedaż
W sąsiedztwie Rezerwatu Łąki Soleckie oraz Chojnowskiego Parku Krajobrazowego trwa budowa osiedla domów jednorodzinnych Pod nazwą LIVEO Konstancin. Deweloper prowadzi już sprzedaż lokali.
-
2026-06-19 09:11:17 4 pokoje na 50 mkw. Na Białołęce powstaje osiedle na ponad 200 mieszkań
Firma Equilis Polska uruchomiła sprzedaż mieszkań w ramach nowego osiedla wielorodzinnego, które powstaje na warszawskiej Białołęce. Projekt oferuje ponad 200 mieszkań, w tym 4-pokojowe lokale o metrażach około 50 mkw.
-
2026-06-19 06:16:02 Pałac Kultury i Nauki w centrum zmian. Miasto planuje przebudowę Placu Defilad i budowę nowych ulic
Obszar wokół Pałacu Kultury i Nauki przejdzie kompleksową metamorfozę. Ogłoszony został przetarg dotyczący przebudowy tego ścisłego centrum stolicy oraz budowy nowych ulic w rejonie Placu Defilad.
-
2026-06-18 08:09:32 Osiedle przy powstającej stacji II linii metra na Bemowie z nowym etapem
-
2026-06-17 07:42:22 Warszawa miastem wysokościowców. Do 2031 roku może zyskać kolejne 19 wieżowców
-
2026-06-17 07:36:18 Dworzec niemal trzy razy większy od Warszawy Centralnej. Trwa walka o kontrakt
Ze świata | propertyobserver.pl
Ruszyła budowa
Zakończono budowę
Komentarze
-
Od lat obserwuję co się tam dzieje. Nieprawdą jest, że budowę rozpoczęto w 2021 roku. W 2018 roku wylano fundamenty i wykonano poziom -1 zamknięty. Budynek niszczał przez 3 lata. Po czym w 2021 roku powrócono na budowę. Budynek powstawał jakąś dziwną metodą (przez większość czasu nie używano dzwigu). Od około roku tj od 2025 nie dzieje się tam nic. Obecnie wygląda to na stan surowy zamknięty. Strona internetowa dewelopera nie działa. Usunięto również stronę z Facebooka (proszę mnie poprawić jeśli się mylę ale nie mogę znaleźć ani jednej ani drugiej).
-
Nikt nigdy nie uwierzy, że coś tu powstanie. od ponad 16 lat stoją tu same słupy. W tym czasie m.in Jerzy W., Główny właściciel terenu został aresztowany (https://4lomza.pl/index.php?wiad=19221), Tereny po galerii narew zostały sprzedane (https://4lomza.pl/index.php?wiad=70444), a po tym wszystkim nic się nie zmieniło na tym terenie.
-
A PO LATACH wychodzi ze BALKONY NIE MAJĄ SPADÓW, stoi na nich woda, deszczówka zalewa mieszkania. AZ w końcu kiedyś te balkonu się zarwą! A w sypialni słychać sąsiada jak puszcza bąki za ścianą w łazience i wszystko inne co tam robi.
W nocy spać nie można gdy sąsiad bierze prysznic ,bo woda aż huczy w rurach!! Zero izolacji w ścianie łazienki!! Dobrze że opuściłam to miejsce. ZWYKŁA Pato deweloperka!!! Zero prywatności

Rozpoczęła się budowa kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowo-usługowej Flow w Nowym Centrum Łodzi. W ramach nowej części osiedla powstanie blisko 220 mieszkań, a także rozbudowana oferta usługowa.
Po podpisaniu umowy na wykonanie fundamentów pod terminal pasażerski potwierdzono, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się już we wrześniu. Powstający port lotniczy będzie mógł obsługiwać od 34 do 44 milionów pasażerów rocznie, stając się jednym z największych i najważniejszych węzłów transportowych w tej części Europy.
Na Powiślu powstaje jedna z największych inwestycji Uniwersytetu Warszawskiego o wartości około 255 mln zł. Projekt osiągnął już najwyższy punkt konstrukcyjny. Całość ma być gotowa w 2027 roku.
Niemiecki Brenntag, jeden z największych dystrybutorów surowców chemicznych na świecie, uruchomi w mieście centrum usług wspólnych dla regionu EMEA. Firma wybrała powierzchnię biurową w kompleksie Brama Miasta, zlokalizowanym w Nowym Centrum Łodzi.
Podpisana została umowa z generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowej Puslo w podkarpackiej miejscowości Dębica. Deweloperem jest spółka, będąca częścią grupy IVS, właściciela Galerii Raj.