Inwestycje śląskie

Forum

 • PATRYK Gość
  W Żorach w pobliżu Stokrotka powstanie Galeria Wiślanka.

  W pobliżu działa supermarket Stokrotka, market, Leroy Merlin, Decathlon oraz Mc Donald’s.

  Lidl najemcą Galerii Wiślanka w Żorach. Otwarcie w 2019 roku.

  Wiślanka z jedynym w Żorach kinem wielosalowym.

  Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 45 multipleksami z 257 ekranami i ponad 50 tys. miejsc. Sieć rozwija swoją działalność głównie w małych i średnich miastach, ale obecna jest również w największych aglomeracjach w Polsce – m.in. w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu a niedługo również w Warszawie. Kino w Żorach zaoferuje gościom 7 w pełni nowoczesne, klimatyzowane sale kinowe z barem kinowym z łączną ilością 650 miejsc.

  Za rok w Galerii Wiślanka ruszy Pepco.

  Lokalizacja inwestycji (wg. badań GFK: 752 tys. osób w strefie dojazdu do 30 minut) zapewni klientom z całego regionu szybką komunikację z obiektem. Atrakcyjność handlową terenu wzmocnią oferty pobliskiej strefy handlowej supermarket Stokrotka, marketu DYI Leroy Merlin, sieci sportowej Decathlon oraz restauracji Mc Donald’s i KFC.
 • PATRYK Gość
  Wiślanka ruszy w II połowie 2019 roku
  Nowoczesny kompleks handlowy powstaje przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 (będącej częścią obwodnicy miasta dochodzącej do autostrady A1) i drogi krajowej nr 81 (o dużym natężeniu ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy), zwanej popularnie ”Wiślanką”.

  Lokalizacja inwestycji (wg. badań GFK: 752 tys. osób w strefie dojazdu do 30 minut) zapewni klientom z całego regionu szybką komunikację z obiektem. Atrakcyjność handlową terenu wzmocnią oferty pobliskiej strefy handlowej supermarketu Stokrotka, marketu DYI Leroy Merlin, sieci sportowej Decathlon oraz restauracji Mc Donald’s i KFC.

  – Kolejna sieciowa marka dołączyła do grona najemców Galerii Wiślanka. Bardzo dobrze postrzegamy bogatą ofertę asortymentową sieci Pepco. Zależy nam aby w Galerii Wiślanka znalazły się najatrakcyjniejsi najemcy, to wyjątkowe miejsce w doskonałej lokalizacji. Możemy mówić o dużym sukcesie i ogromnym zainteresowaniu firm sieciowych podczas spotkań na targach SCF – mówi Ewa Ściubidło – Wiceprezes Mallson Polska, firmy odpowiedzialnej za wynajem powierzchni Wiślanki. Kompleksowa reprezentacja znanych marek handlowo – usługowych, gastronomicznych oraz rozrywkowych, niedostępnych dotychczas na rynku lokalnym, to gwarancja dużej frekwencji klientów i ich udanych zakupów – dodaje.

  Inwestorem galerii jest doświadczona spółka inwestycyjna Błysk Investment Group. Koncepcję architektoniczną opracowało Studio Projektowe Krzysztof Cienciała z Cieszyna.Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Galerii Wiślanka odpowiada firma Mallson Polska.
 • PATRYK Gość
  W Żorach, spółka Błysk Investment Group wybuduje pierwsze w tym mieście centrum handlowe. Przy ulicy Katowickiej powstanie Galeria Wiślanka, która pierwszych klientów przyjmie w 2019 roku.  Galeria Wiślanka w Żorach będzie obiektem, który zaoferuje około 60 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych na powierzchni 16 000 metrów kwadratowych. W parku handlowym znajdzie się duży market spożywczy oraz pierwsze w Żorach wielosalowe kino.

  Inwestycja powstanie przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935, pomiędzy ulicami Katowicka, Pszczyńska i Nad Rudą. Galeria Wiślanka sąsiadować będzie z supermarket Stokrotka, marketem Leroy Merlin, Decathlonem oraz restauracją McDonald's.

  Inwestorem jest spółka Błysk Investment Group, a komercjalizacją galerii zajmuje się Mallson Polska. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Mofo Architekci. Galeria zostanie otwarta w pierwszej połowie 2019 roku.

  TAK BĘDZIE Otwarcie.
 • PATRYK Gość
  Nie zakończyła się modernizacja Centrum Handlowego Auchan Żory
  Kilka miesięcy trwały prace remontowe wnętrz Centrum Handlowego Auchan Żory, które istnieje na lokalnym rynku od prawie 18 lat.


  Ceetrus Polska, jako właściciel i zarządca, Nie zakończył modernizację Centrum Handlowego Auchan Żory, dzięki któremu można już korzystać z odnowionych, nowoczesnych przestrzeni, m.in. strefy restauracyjnej, pokoju rodzica i dziecka oraz pasażu i toalet.

  Już od wejście do budynku można zauważyć zmiany. W pasażu została wymieniona podłoga oraz oświetlenie, a ściany pomalowano na jasne kolory. Klienci znajdą w nich strefy wypoczynku z wygodnymi meblami. Zmieniono aranżację wnętrza i wyposażenie pokoju rodzica i dziecka, gdzie teraz znajdują się wszelkie sprzęty niezbędne, by przewinąć i nakarmić malucha. Remont przeszła również strefa restauracyjna.

  Za projekt odnowionych wnętrz odpowiada pracownia architektoniczna Tremend. Generalnym wykonawcą prac budowlanych była firma J.T. Konkurent.

  Centrum Handlowym Auchan Żory ponad 25 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców znajdują się takie marki jak Orsay, Big Star, CCC, Nie będzie hipermarket Auchan, Będzie supermarket Stokrotka, a na terenie centrum znajduje się Leroy Merlin, Norauto, Decathlon i stacja paliw Orlen.

  TAK BĘDZIE Otwarcie
 • andrew12 Gość
  budują tą skałke w tychach. ??
 • urbanista_84 Gość
  To chyba ta lokalizacja...
  http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24448234,atal-przymierza-sie-do-budowy-osiedla-przy-strefie-kultury.html
 • arc Gość
  Co jak co ale kształt budynku super ciekawy

zobacz więcej...