Osiedle Franciszkańskie na finiszu. Deweloper rusza z nowym projektem

2020.10.14

Rozpoczęła się realizacja ostatniego budynku na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach, którego deweloperem jest firma TDJ Estate.

Osiedle Franciszkańskie to obecnie jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w Katowicach, którego początki sięgają 2014 roku. Do tej pory w ramach pięciu etapów wybudowanych zostało 20 budynków wielorodzinnych, w których znalazły się 1024 mieszkania. 95 proc. z nich znalazło już swojego właściciela.

TDJ Estate wraz z końcem września br., ruszyło z budową ostatniego budynku w ramach Osiedla Franciszkańskiego. W ofercie znalazło się 49 mieszkań o powierzchniach od 27 do prawie 100 mkw. W parterze budynku zaplanowano 6 lokali usługowych. Ostatni obiekt Osiedla Franciszkańskiego powstaje przy ulicy Książęcej, naprzeciw Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach.

7-kondygnacyjny budynek będzie posiadał jednopoziomowy garaż podziemny. Generalnym wykonawcą stanu surowego obiektu numer 9 jest firma GRIMBUD Sp. z o.o. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

To jednak nie koniec aktywności firmy TDJ Estate w tym rejonie Katowic. Firma kontynuuje inwestycję, ale w odświeżonej odsłonie – pod szyldem Franciszkańskie Południe. Będzie to inwestycja o podwyższonym standardzie. Budowa pierwszego etapu już się rozpoczęła, a sprzedaż mieszkań ruszy jeszcze w tym roku.

Franciszkańskie Południe wybudowane zostanie w rejonie ulic Książęcej i Kijowskiej, na działkach sąsiadujących bezpośrednio z kompleksem klasztornym oo. Franciszkanów w Panewnikach. Pierwszy etap osiedla to 7-poziomowe budynki składające się z trzech segmentów. Łącznie zaplanowano w tej części inwestycji 92 mieszkania, a na parterze lokale handlowo-usługowe. Garaż podziemny, podzielony na dwie jednokondygnacyjne hale, pomieści miejsca postojowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.

Generalnym wykonawcą inwestycji Franciszkańskie Południe jest firma GRIMBUD, która odda I etap do użytku w czerwcu 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Osiedle Franciszkańskie, Franciszkańskie Południe, TDJ Estate, Zakład Budowlano-Montażowy Grimbud

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.