Gotowy II etap Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach

2016.11.28

Kolejne budynki mieszkalne katowickiego Osiedla Franciszkańskiego uzyskały pozwolenie na użytkowanie. II etap inwestycji znajduje się przy ulicy Braci Mniejszych w południowej części miasta.

Dwa kolejne budynki, w których znajdują się 192 lokale mieszkalne uzyskały pozwolenie na użytkowanie. Mieszkania mają metraże od 27 do 95 metrów kwadratowych. Do tej pory inwestor - TDJ Estate - sprzedał ponad 90 proc. ze 192 nowopowstałych lokali. Najmłodsi mieszkańcy kompleksu mogą już korzystać z placu zabaw.

Prace budowlane drugiego etapu osiedla ruszyły w lipcu 2015 roku, a ich generalnym wykonawcą była firma Re-Bau.

Wraz z oddawaniem mieszkań II etapu Osiedla Franciszkańskiego trwają prace nad III etapem inwestycji. W sześciu nowych budynkach zaplanowano 246 lokali, których sprzedaż już ruszyła. Ta część osiedla powstaje od maja br., od kiedy to powstała już sieć wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna i deszczowa. Powstały też wykopy pod nowe budynki.

Najbardziej zaawansowana jest budowa pierwszych trzech budynków, w których ukończone zostały już części podziemne, gdzie mieściła się będzie hala garażowa. Postępują prace zbrojeniowe, żelbetowe i murarskie. Powstają ściany nośne i stropy nad kolejnymi piętrami. W budynkach o numerach 6A oraz 6B trwają prace w częściach garażowych, a w budynku 6C prowadzone są roboty związane ze zbrojeniem płyty fundamentowej.

III etap Osiedla Franciszkańskiego będzie oddawany w różnych terminach. Pierwszy budynek będzie miał swoją premierę w trzecim kwartale 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.