21 budynków z ponad 1000 mieszkań - gotowa inwestycji w Katowichach [ZDJĘCIA]


2022.06.09
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
TDJ Estate otrzymał już zgodę na użytkowanie ostatniego budynku wchodzącego w skład Osiedla Franciszkańskiego w centrum katowickiej Ligoty. Deweloper tym samym zakończył realizację wieloetapowej inwestycji, w ramach której powstało ponad 1 000 mieszkań.

Osiedle Franciszkańskie zlokalizowane jest w katowickiej Ligoty, w sąsiedztwie kompleksu klasztornego oo. Franciszkanów w Panewnikach. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku, a w czerwcu 2022 roku deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie ostatniego budynku inwestycji.

W ostatnim budynku mieszczącym się przy ulicy Książęcej 22 powstało 49 mieszkań, a klucze do nowych lokali trafiły już w ręce właścicieli. Cały katowicki projekt TDJ Estate realizowany był w sześciu etapach. Pierwsze dwa etapy to trzy budynki wielorodzinne na łącznie 287 mieszkań. Wraz z początkiem kwietnia 2016 roku ruszyła budowa kolejnego etapu osiedla, w którym wybudowano 246 mieszkań. IV etap dostarczył na katowicki rynek 90 nowych lokali. Największy, V etap Osiedla Franciszkańskiego składał się z 9 budynków i 401 mieszkań, a jego realizacja rozpoczęła się w 2018 roku.

Łącznie inwestycja składa się z 21 budynków z 1073 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach od 26,20 mkw. do 131,37 mkw. Każdy lokal posiada balkon, taras lub ogródek.

Łącznie osiedle obejmuje 21 budynków z ponad 1000 mieszkań i jest dziś jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych w Katowicach. Budynki zostały wyposażone w nowoczesne windy, wózkownie i komórki lokatorskie. W części podziemnej znajduje się hala garażowa. Mieszkańcy mogą korzystać ponadto z zewnętrznej ogólnodostępnej strefy parkingowej. W części parterowej budynków powstały lokale usługowe, w których mieszczą się kawiarnia, sklep z grami planszowymi, gabinet dentystyczny, apteka, sklep spożywczy, salon optyczny, kancelaria prawnicza i żłobek. Wkrótce otwarty zostanie salon kosmetyczny i filia Biblioteki Miejskiej.

Osiedle Franciszkańskie to także bogato zagospodarowane tereny wokół budynków, gdzie zasadzono 25 tys. roślin, III oraz V etap projektu połączył park ze strefą rekreacyjną. Od 2017 roku na osiedlu funkcjonuje sezonowa stacja rowerowa.

W 2020 roku TDJ Estate rozpoczęło budowę innej inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Franciszkańskiego i Kalwarii Panewnickiej. Franciszkańskie Południe to także wieloetapowy projekt, a do końca zbliża się właśnie pierwszego, trzysegmentowego budynku, który powstaje w ramach I fazy inwestycji. Oddane zostaną 92 mieszkania, z czego w ofercie pozostało zaledwie 12 wolnych lokali. W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się natomiast budowa II etapu inwestycji, który dostarczy 153 mieszkania i 14 lokali usługowych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na jesień 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.