Powiększa się Osiedle Franciszkańskie w Katowicach

2019.05.27

Na budowie katowickiego Osiedla Franciszkańskiego trwa realizacja piątego etapu inwestycji. Obecnie mieszka to już około 550 rodzin, a niebawem kolejne odbiorą klucze do swoich mieszkań.

W listopadzie ur., rozpoczęła się budowa V etapu Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach. W rejonie ulic Ostrawskiej i Biskupa Tadeusza Szurmana powstaje dziewięć budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których znajdzie się 401 mieszkań. Wykonawcą tej części inwestycji jest Re-Bau.

W ubiegłym tygodniu, pierwszy z powstających budynków firmy TDJ Estate osiągnął stan surowy otwarty, a w pozostałych obiektach poziomach zaawansowania robót jest zróżnicowany. W trzech z nich trwa budowa garaży podziemnych, a w sześciu kolejnych murowane są ściany działowe kondygnacji naziemnych. V etap Osiedla Franciszkańskiego będzie miał swój finał w III kwartale 2020 roku.

Deweloper zapowiedział już, że wybuduje na osiedlu mini-park ze strefą rekreacyjną. Obecnie trwa wyłanianie wykonawcy inwestycji, która ma zostać zrealizowana do końca 2019 roku. Oprócz niego, na terenie V etapu inwestycji, ma powstać plac zabaw dla dzieci.

W innej części osiedla, w etapie IV trwa wydawanie kluczy do mieszkań w budynku nr 7, a wkrótce rozpoczną się odbiory mieszkań w budynku nr 8. Gotowe są już lokale usługowe zlokalizowane w parterach obiektów. Mieściły się w nich będą m.in. przedszkole, mały sklep spożywczy, salon optyczny z gabinetem okulistycznym, salon fryzjerski i biuro rachunkowe.

Na katowickim osiedlu funkcjonuje już apteka, kawiarnia, gabinet dentystyczny, sklep z planszówkami i dyskont popularnej sieci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.