III etap Osiedla Franciszkańskiego. Będzie stacja wypożyczania rowerów

2017.04.18

Trwają intensywne prace budowlane trzeciego etapu katowickiego Osiedla Franciszkańskiego. Inwestycja powstaje na działce w rejonie ulic Kijowskiej i Braci Mniejszych, a jej deweloperem jest spółka TDJ Estate.

Od dziesięciu miesięcy realizowany jest trzeci etap inwestycji, gdzie budowa pierwszych trzech budynków przekroczyła już półmetek, a na kolejnych trzech domach, zaawansowanie prac wynosi ponad 30 proc.

W pierwszych trzech budynkach montowane są już instalacje wewnętrzne oraz piony kanalizacji sanitarnej i wentylacyjnej. Prawie wszystkie mieszkania zostały wyposażone w stolarkę okienną. Wykonawca inwestycji prowadzi również prace związane z izolacją termiczną ścian zewnętrznych.

Równolegle trwa sprzedaż mieszkań w III etapie Osiedla Franciszkańskiego. Z 246 lokali mieszkalnych sprzedanych zostało 96, a 117 jest zarezerwowanych. Ta część inwestycji zostanie oddana do użytku w III kwartale bieżącego roku. Trwają już przygotowania do budowy IV etapu inwestycji.

Osiedle Franciszkańskie powstaje w rejonie ulic Kijowskiej i Braci Mniejszych w obrębie Ligoty-Panewnik. W tym roku infrastrukturę osiedlową wzbogaciła także stacja rowerów miejskich. Inwestor podpisał umowę na przygotowanie stacji z firmą Nextbike.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.