Udany rok TDJ Estate na rynku mieszkalnym i komercyjnym


2019.12.30
Autor: Urbanity.pl
Pięć inwestycji mieszkaniowych w budowie, rozpoczęcie realizacji biurowca .KTW II, analiza potencjału rynków w Krakowie i Warszawie – tak wygląda 2019 rok w wykonaniu firmy TDJ Estate.

W kończącym się już roku TDJ Estate ruszył z budową Pierwszej Dzielnicy w Katowicach, osiedla powstającego w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury. Obecnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji, w którym powstają trzy 12-kondygnacyjne budynki ze wspólnym parterem usługowym. Pod całością mieści się dwupoziomowa hala garażowa. W udostępnionej na początku czerwca ofercie znalazło się 265 mieszkań i 13 lokali usługowych. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Medusa Group.

W Katowicach powstaje również największa inwestycja mieszkaniowa TDJ - Osiedle Franciszkańskie. Obecni trwa realizacja czwartego etapu inwestycji, w którym powstaje dziewięć kolejnych budynków z 401 mieszkaniami. Lokale będą gotowe wiosną 2020 roku. Deweloper już pracuje nad kolejnymi etapami Osiedla Franciszkańskiego.

Z kolei przy ulicy Bardowskiego 1 realizowany jest kameralny projekt mieszkaniowy, który składa się z czterech budynków połączonych podziemną halą garażową. We wszystkich został już osiągnięty stan surowy zamknięty i trwają wewnętrzne prace wykończeniowe. Inwestycja będzie gotowa w drugim kwartale 2020 roku.

W Zabrzu powstaje Zielona Dolina, której pierwszy etap jest bliski ukończenia. Łącznie to cztery budynki ze 104 mieszkaniami, z czego 35 znalazło nowych nabywców. W powiecie tarnogórskim TDJ Estate kontynuuje realizację projektu typu land development – Osiedle Wieszowa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedanych zostało 50 działek budowlanych, a właściciele rozpoczęli budowę ok. 20 domów jednorodzinnych.

Poza projektami mieszkalnymi, deweloper rozwija się także na rynku komercyjnym. Flagową inwestycją TDJ Estate jest inwestycja .KTW w Katowicach w sąsiedztwie Spodka i Strefy Kultury. Firma rozpoczęła już budowę II etapu, który składa się ze 133-metrowej wieży o powierzchni prawie 42 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej. Inwestycja będzie gotowa na przełomie I i II kwartału 2022 roku.

Równolegle trwa komercjalizacja biurowca .KTW I. W mijającym roku grono najemców powiększyło się o: mBank S.A., Kinnarps Polska, Mazur Investments, kancelarię prawną Kotulski Köhler Przybysz, salon Świata Prasy, amerykański oddział PubNub, Kancelarię Notarialną Jacek Wojdyło, Marcin Gregorczyk s.c. Aktualny poziom wynajmu biurowca wynosi ok. 70 proc., a kolejne 20 proc. powierzchni objęte jest listami intencyjnymi.

Komentarze


  • Gość
    Gość
    2020-01-01 00:57:11
    Brawo TDJ. Inwestujcie na Śląsku, tu w Metropolii jest przyszłość.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.