Krok w kierunku budowy kompleksu biurowego w Katowicach


2009.11.04
Autor: katowicethecity.com
Na koniec 2008 roku, Polskie Koleje Państwowe i spółka Hines Polska, podpisały umowę, dotyczącą realizacji zespołu budynków biurowych, w pobliżu katowickiego Spodka.

Przez cały obecny rok, spółka Hines Polska prowadziła prace związane z realizacją kompleksu biurowego w Katowicach. Deweloper posiada już decyzję środowiskową oraz warunki zabudowy. Teraz realizacja inwestycji weszła w fazę kompletowania dokumentów, które są wymagane do otrzymania pozwolenia na budowę.

Inwestor nie chce na chwilę obecną podawać szczegółowych informacji dotyczących inwestycji, w tym terminu rozpoczęcia prac budowlanych. Kompleks realizowany będzie pod nazwą Rondo Towers i składał się będzie z dwóch wież - mniejsza wzniesie się na wysokość 90 metrów, a wyższa osiągnie wysokość 125 metrów.

Dwie wieże powstaną na działce w pobliżu katowickiego Spodka, przy ulicy Roździeńskiego 1. Inwestycja realizowana będzie etapowo - w pierwszej fazie projektu generalny remont przejdzie budynek "DOKP, w którym obecnie swoje biura ma spółka PKP Cargo. W drugim etapie prac wybudowany zostanie nowy wieżowiec z pomieszczeniami biurowymi o powierzchni 64 tys. mkw.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Murphy/Jahn.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.