Najwyższy biurowiec Metropolii GZM z dużym polskim bankiem oraz szwajcarską firmą


2023.05.26
Autor: Monika Kiereś
Największy bank komercyjny w Polsce oraz wiodący dostawca rozwiązań w zakresie sprzętu komunalnego ze Szwajcarii to nowi najemcy kompleksu biurowego .KTW w centrum Katowic.

Do grona najemców kompleksu .KTW w sąsiedztwie katowickiego Spodka dołączyły PKO Bank Polski, największy bank komercyjny w Polsce, oraz Aebi Schmidt, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie sprzętu komunalnego oraz usług związanych z oczyszczaniem i odśnieżaniem powierzchni komunikacyjnych, rozwijający swoje centrum usług biznesowych. Podpisanie umów z nowymi najemcami oznacza, że najwyższy biurowiec Metropolii GZM ma skomercjalizowane 28 000 mkw. powierzchni biurowej.

Lider polskiego sektora bankowego PKO Bank Polski otworzył swoje biuro w .KTW II na początku marca br. Największy bank komercyjny w Polsce zajmuje biura zlokalizowane na 26. piętrze wieżowca, gdzie prowadzona jest obsługa klientów bankowości prywatnej. Z kolei na parterze w lokalu usługowym o powierzchni 160 mkw. bank świadczy obsługę klientów detalicznych.

W październiku do biurowca .KTW II wprowadzi się firma Aebi Schmidt ze Szwajcarii, która w 16 krajach prowadzi własną sieć sprzedaży i serwisu, a w 90 państwach jest reprezentowana przez renomowanych dystrybutorów. Nowy najemca, który zajmie biura na 26. piętrze .KTW II specjalizuje się w dostarczaniu pługów, zamiatarek, posypywarek, a także innych zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, pozwalających na utrzymanie czystej oraz bezpiecznej infrastruktury drogowej oraz lotniskowej. W Polsce Aebi Schmidt ma siedzibę w Kielcach

Biurowiec .KTW II oferuje łącznie 40 000 mkw. przestrzeni biurowej do pracy, a także 2 100 mkw. powierzchni pod działalność handlowo-usługową na parterze i pierwszym piętrze. Wieżowiec oddany został do użytku w listopadzie 2022 roku.

Komentarze


 • meg
  Gość
  2023-05-26 19:01:57
  wiele firm z polski i calej europy inwestuje na slasku...

 • Jak
  Gość
  2023-05-27 12:37:40
  Krupa a gdzie drzewa w tej betonozie?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.