Kolejny etap kaskadowego osiedla w katowickiej Ligocie


2021.11.25
Autor: Urbanity.pl
TDJ Estate rozpoczyna budowę drugiego etapu osiedla Franciszkańskie Południe w katowickiej Ligocie. Inwestycję wyróżnia kaskadowa zabudowa.

Franciszkańskie Południe budowane jest na działce w rejonie ulic Książęcej i Kijowskiej w katowickiej Ligocie. Dobiega końca realizacja I etapu inwestycji i rozpoczęły się prace przy drugiej części osiedla.

II etap inwestycji Franciszkańskie Południe to pięć segmentów, w których łącznie zaprojektowano 153 mieszkania o powierzchni od kawalerek (25,31 mkw.), przez mieszkania 2-,3-,4-pokojowe (od 37,28 do 107,5 mkw.), aż po 5-pokojowy apartament (126,56 mkw.). Wszystkie lokale dysponowały będą balkonem lub tarasem.

Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z szeregu udogodnień, w tym m.in. rowerowni, wózkowni czy komórek lokatorskich. W podziemnej hali garażowej znajdą się również miejsca z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. W parterze znajdzie się strefa handlowo-usługową z 14 lokalami.

Budowa i sprzedaż mieszkań już się rozpoczęły. Finał prac planowany jest na lipiec 2023 roku. Za projekt odpowiada Pracownia Projektowa MR Architekci.

Dobiega końca budowa I etapu osiedla, w którym powstaje trzysegmentowy budynek na 92 mieszkania, z czego prawie 70 proc. znalazło swoich nowych właścicieli. Ta część inwestycji ma być gotowa pod konie c

Do finału zmierza realizacja pierwszego, trzysegmentowego budynku, który powstaje w ramach I fazy inwestycji. Znajdą się w nim 92 mieszkania – blisko 70% z nich ma już swoich właścicieli. Planowany termin zakończenia budowy to koniec I kwartału 2022 roku. Obecnie budowa koncentruje się na pracach elewacyjnych, tynkarskich i posadzkowych. Na terenie zewnętrznym powstaje z kolei sieć wodociągowa, a także kanalizacja deszczowa oraz sanitarna.

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Franciszkańskie Południe powstaje flagowa inwestycja mieszkaniowa TDJ Estate - Osiedle Franciszkańskie. Kompleks, którego budowa dobiega końca, składa się docelowo z 21 budynków na blisko 1000 mieszkań i 24 lokale usługowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.