Fundusz z Singapuru kupuje działkę w centrum Warszawy, na której powstać miał 140-metrowy wieżowiec


2021.12.31
Autor: Urbanity.pl
Golub GetHouse sprzedaje działkę w centrum Warszawy, na której powstać miał 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower. Nowym właścicielem jest fundusz z Singapuru.

Podpisana została umowa sprzedaży działki na rogu ulic Grzybowska i Żelazna na warszawskiej Woli, na której wybudowana miała zostać inwestycja Liberty Tower z hotelem Radisson Red. Kupującym jest AT Capital Group z Singapuru, na który składa się AT Holdings, spółki będącej właścicielem aktywów, oraz AT Capital, wewnętrznej jednostki zarządzającej aktywami.

Golub GetHouse planował budowę w centrum Warszawy kompleksu z 41-kondygnacyjną wieżą, w której znaleźć się miało 500 mieszkań pod wynajem długoterminowy. Całość uzupełnić miało 9-kondygnacyjne podium z 267-pokojowym hotelem Radisson Red. Budowa miała rozpocząć się wiosną 2020 roku, a oddanie do użytku kompleksu zaplanowano na III kwartał 2023 roku.

Problemy finansowe Golub GetHouse sprawiły, że do rozpoczęcia realizacji projektu Liberty Tower nigdy nie doszło. Sprzedaż działki w centrum Warszawy pozwoli firmie spłacić obligacje detaliczne na pozostałych projektach firmy.

Dzięki tej transakcji zostały spłacone wszystkie obligacje CVI oraz została zabezpieczona spłata większości obligacji detalicznych emitenta GGH Rental Apartments - informuje Czarek Jarzabek, założyciel i prezes Golub GetHouse.

Komentarze


  • Osronach
    Gość
    2022-01-05 18:30:47
    Było do przewidzenia, że tak to się skończy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.