140-metrowe Liberty Tower zaprojektuje amerykańskie biuro


2018.05.22
Autor: Urbanity.pl
Prestiżową inwestycję Golub GetHouse w Warszawie zaprojektuje amerykańska pracownia Arquitectonica, biuro z Nowego Jorku. Właśnie rostrzygnięty został konkurs architektoniczny na zaprojektowanie wieżowca Liberty Tower

Liberty Tower ma być 140-metrową wieżą mieszkalną, zlokalizowaną przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. W budynku znajdzie się około 450 mieszkań, udostępnianych wraz z pełną infrastrukturą oraz szeregiem udogodnień m.in. całodobową recepcją, centrum fitness, kortem do squasha, salą do przyjęć i relaksu, salą konferencyjną, salą kinową, basenem z jacuzzi, miejscem do grillowania oraz zielonymi tarasami.

Inwestycja zaoferuje również pokoje hotelowe, wysokiej klasy hotelu, które mieściły się będą w podium wieżowca.

Wiemy już, że projekt architektoniczny przygotuje nowojorski oddział biura architektonicznego Arquitectonica. Pracownia, która powstała w 1977 roku jest autorem projektów takich obiektów jak: Microsoft Europe Headquarters w Paryżu, Bronx Museum i Westin Times Square w Nowym Jorku, Festival Walk i Cyberport Technology Campus w Hong Kongu, International Finance Center w Seulu czy American Airlines Arena w Miami – hala widowiskowo-sportowa, w której na co dzień występuje zespół NBA Miami Heat.

W bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której wybudowane zostanie Liberty Tower, znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z domem Duschika, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych “Duschik & Scholze”, powstałej w latach 1875-1876. Golub GetHouse zapewnił, że wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nową inwestycję.

Komentarze


  • Duch
    Gość
    2018-05-28 12:33:41
    trochę niski będzie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.