Najnowsze wizualizacje 140-metrowego wieżowca na Woli


2019.02.12
Autor: Urbanity.pl
Golub GetHouse zaprezentował najnowsze wizualizacje 140-metrowego wieżowca na warszawskiej Woli - Liberty Tower. Budowa obiektu ruszy w przyszłym roku.

140-metrowa inwestycja Liberty Tower powstanie na działce przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Projekt autorstwa amerykańskiej pracowni architektonicznej Arquitectonica zakłada budowę 41-kondygnacyjnej wieży wraz z 9-kondygnacyjnym podium i 4-kondygnacyjnym podziemnym parkingiem.

W głównej wieży Liberty Tower znajdzie się prawie 500 apartamentów o podwyższonym standardzie przeznaczonych na długoterminowy najem i w metrażach od 36 do 125 metrów kwadratowych.Przyszli mieszkańcy kompleksu będą mogli korzystać z wielu udogodnień przewidzianych w ramach tej inwestycji. W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji zaplanowano m.in. centrum fitness i strefę spa, centrum konferencyjne, salę gier, strefę relaksu, a także otwartą kuchnię. Natomiast na dachu wieżowca znajdzie się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektury i strefami BBQ.

W Liberty Tower funkcjonował będzie również hotel w standardzie czterech gwiazdek jednej z wiodących sieci hotelowych na świecie. Pokoje, których będzie 267, mieściły się będą w 9-kondygnacyjnym podium, gdzie zaplanowano także m.in. centrum konferencyjne, strefę fitness, restaurację, lobby bar oraz dedykowane strefy spotkań. Hotel w Liberty Tower zostanie otwarty w trzecim kwartale 2023 roku.

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną również zabytkowe obiekty w bezpośrednim sąsiedztwie wieżowca. Obok znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika”. Całość zostanie poddana generalnemu remontowi, a wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane.

Projekt architektoniczny warszawskiej inwestycji firmy Golub GetHouse przygotowała pracownia architektoniczna Arquitectonica, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Budowa Liberty Tower rozpocznie się w II kwartale 2020 roku, a jej zakończenie przewidziano w II kwartale 2023 roku.

Komentarze


 • Kamil
  Gość
  2019-02-12 17:10:20
  Liberty Tower na Woli i Wieżowiec Liberty na Muranowie. Podobne nazwy.

 • JS
  Gość
  2019-02-12 19:40:10
  A gdzie będą parkować mieszkańcy okolicznych domów i pracownicy, którym nie będą się należały miejsca służbowe w parkingach podziemnych?
  Czy wzięto pod uwagę szczupłość miejsc na przylegających ulicach? Jak rozładować ruch, nie tylko w godzinach szczytu? Mieszkam w okolicy i widzę co się dzieje obecnie.
  Przeraża mnie ilość wieżowców skupionych w rejonie Ronda Daszyńskiego.
  To będzie kolejny "MORDOR". Pozdrawiam projektantów

 • IQ
  Gość
  2019-02-13 16:34:25
  ales ci projektanci nie pomysleli rufniez w nowym jorku bo tam trzy tysionce wiezfocow siedzi i tam to dopielo musi byc moldol loo panieee tam to pewnie ludzie stoja w kolejkach po 3 godziny do domu i nie mofga sie dostac nigdzie bo miejsc parkingowych za malo a w godzinach scytu kto by pomyslal ze bedo korki loo panie loo ktoo.

  Może zamiast januszować dowiedz się po co jest w miastach metro/tramwaje/buspasy - a jak jest ich za mało to już nie moja wina że warszafka głosuje na typa który buduje kładki by ludzie mogli pochodzić nad wisłą - i tak kładką bo przechodzi przez całą wisłe i nie ma zakończenia XD sami sobie zgotowaliscie taki los teraz placzcie :*

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.