Pierwszy Radisson Red w Polsce w 140-metrowym wieżowcu


2020.11.02
Autor: nowawarszawa.pl
Znamy już datę otwarcia czterogwiazdkowego hotelu Radisson Red, który funkcjonował będzie w 140-metrowym wysokościowcu Liberty Tower.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa wieżowca Liberty Tower, który mieścił się będzie na działce u zbiegu Żelaznej i Grzybowskiej w Warszawie - pisze portal nowawarszawa.pl. W 140-metrowym wieżowcu znajdą się apartamenty oraz czterogwiazdkowy hotel Radisson Red.

Hotel Radisson RED Warsaw będzie pierwszym obiektem tej marki w Polsce. W 9-piętrowym podium planowanego wieżowca otwartych zostanie 267 pokoi, restauracja, bar, siłownia oraz przestrzeń do spotkań i eventów o powierzchni 820 mkw.

Wieżowiec o roboczej nazwie Liberty Tower jest na etapie uzyskania pozwoleń. Inwestorem jest firma Golub GetHouse, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Arquitectonica. U zbiegu Żelaznej i Grzybowskiej powstanie 41-kondygnacyjna wieża z 9-kondygnacyjnym podium. Inwestycja zaoferuje podziemne miejsca parkingowe, a w części powyżej podium, prawie 500 wykończonych apartamentów o podwyższonym standardzie w metrażach od 36 do 125 mkw., które przeznaczone zostaną na długoterminowy najem.

Przyszli mieszkańcy Liberty Tower będą mogli liczyć na wiele udogodnień, w tym m.in. centrum fitness i strefy spa, centrum konferencyjnego, sali gier czy strefy relaksu. Na dachu podium wieży znajdą się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy.

W I kwartale 2024 roku ma nastąpić otwarcie hotelu Radisson RED Warsaw.

Komentarze


  • Ben
    Gość
    2020-11-02 12:28:54
    Proste pytanie... Czy budynek pomieści samochody dla tyłu osób?? 500 mieszkań na wynajem to jakoś kpina. Jeżeli dodamy do tego wieżowiec po drugiej stronie i kolejne 900 mieszkań na wynajem to mamy zagwarantowany armagedon na ul. Grzybowskiej. Czy ktoś z urzędników wogule myśli.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.