AT Capital Group kupuje działkę przy Grzybowskiej pod budowę 140-metrowego wieżowca


2023.01.19
Autor: Piotr Maślak
Przy jednym z najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie powstać ma około 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower, który zaoferuje część komercyjną i mieszkaniową. AT Capital Group sfinalizowało właśnie zakup gruntu inwestycyjnego pod realizację tej inwestycji.

Chodzi o działkę przy skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i ul. Żelaznej na warszawskiej Woli. Międzynarodowa firma doradcza Savills doradzała AT Capital Group przy zakupie gruntu inwestycyjnego, na którym planowana jest budowa 140-metrowego wieżowca Liberty Tower. Sprzedającym był Golub GetHouse.

Działka przy skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i Żelaznej to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych i wciąż niezagospodarowanych lokalizacji w Warszawie. Ta części Woli wzbogaciła się w ostatnim czasie o nowe projekty wielofunkcyjne, w tym sąsiadujące inwestycje Browarów Warszawskich i kompleksu Fabryki Norblina. Transakcji obrazuje rosnące znaczenie projektów typu mixed-use na rynku inwestycyjnym w Polsce
powiedział: Kamil Kowa, członek zarządu oraz dyrektor działu Corporate Finance & Valuation, Savills

AT Capital Group to biuro rodzinne, które swoją siedzibę ma w Singapurze o wartości 2,5 mld dolarów i portfolio nieruchomości inwestycyjnych o wartości sięgających miliarda dolarów. Wśród nich znajdują się inwestycje komercyjne, mieszkaniowe oraz nieruchomości typu mixed-use zlokalizowane na całym świecie. Firma swoje działania w Europie koordynuje za pośrednictwem siedziby w Amsterdamie, która odpowiada za realizację takich projektów, jak Bajes Kwartier – nowa dzielnica w centrum Amsterdamu o powierzchni ok. 135 000 m kw., w ramach której realizowane są budynki mieszkalne, handlowe, hotele, domy studenckie, placówki opiekuńcze oraz projekty mixed-use.

AT Capital Group rozważa budowę wieży Liberty Tower, która ma być projektem o charakterze mixed-use, oferująca część komercyjną i mieszkaniową na łącznie 41 piętrach.

Pierwotnie powstać miał hotel i mieszkania na wynajem długoterminowy


W 2020 roku pojawiły się informacje o otwarciu w Liberty Tower czterogwiazdkowego hotelu Radisson Red, który miał być pierwszym obiektem pod tym szyldem w Polsce. Z kolei w części powyżej podium, prawie 500 wykończonych apartamentów o podwyższonym standardzie w metrażach od 36 do 125 mkw., które przeznaczone zostaną na długoterminowy najem.

Komentarze


 • Michar
  Gość
  2023-01-20 15:21:14
  Wygląda jak gó#no. A do tego jeszcze niski. Będzie na Ochocie budowany Sobieski Tower (*130m) Mam nadzieję, że NIE wraz z iglicą*
  Kiedy zaczną wreszcie budować drapacze chmur wyższe od Varso Tower (230m) ??? (Lilum Tower, Emili Plater, Oxford Tower II)?

 • Designer69
  Gość
  2023-01-20 18:12:23
  Niestety ludzie odpowiedzialni za wygląd centrum Warszawy zgadzają się na brzydkie, proste wieżowce. Niestety dość niskie jak na możliwości tego miasta. Marnują szansę na zachwycający wygląd Warszawy. Zadnego symbolu Wawy od czasów pałacu Stalina. Na świecie, szczególnie w Azji powstają przepiękne wieżowce, a w Warszawie ostatnie piękne, charakterystyczne i robiące wrażenie było Warsaw Spire, poza tym powstaje głównie brzydkie proste badziewie. Proste niewysokie prostokątne pudła. WIELKA SZKODA.

 • Bartosz
  Gość
  2023-01-21 08:58:14
  Nic nie stoi na przeszkodzie mądrale, abyście sami wybudowali wieżowiec nawet 500m, najpiękniejszy na świecie! Nie przyszło Wam do głowy, ze Warszawa jest zbyt biedna na drapacze chmur? Że to się po prostu nie opłaca?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.