TDJ Estate zrealizuje osiedle w sąsiedztwie Strefy Kultury w Katowicach


2017.01.12
Autor: Urbanity.pl
Firma TDJ Estate planuje realizację inwestycji mieszkaniowej, która powstanie na działce przy ulicy Góreckiego w Katowicach. Deweloper otrzymał już decyzję o warunkach zabudowy dla pierwszej fazy osiedla.

28 grudnia 2016 r. Urząd Miasta wydał decyzję o warunkach zabudowy dla pierwszego etapu osiedla, które firma TDJ Estate planuje zrealizować w niezabudowanej dotychczas części centrum miasta. Na działce o powierzchni 1,2 ha, w pierwszej kolejności, wybudowane zostaną dwa budynki wielorodzinne z garażem podziemnym.

Przy ulicy Góreckiego, w obu obiektach zaplanowano około 100 mieszkań. Wysokość budynków będzie zróżnicowana - jeden będzie miał sześć kondygnacji, natomiast drugi osiągnie wysokość siedmiu pięter. W ramach inwestycji przewidywana jest także realizacja infrastruktury technicznej i drogowej, w tym zjazdu z drogi publicznej. Inwestor zajmie się również zagospodarowaniem terenu wokół budynków.

Planowana przez nas inwestycja w sąsiedztwie Strefy Kultury obejmie kilka etapów. Rozpoczynamy od budowy dwóch budynków, których realizacja ruszy prawdopodobnie w drugiej połowie 2017 r. Od wielu miesięcy prowadzimy intensywne prace nad przygotowaniem koncepcji urbanistycznej oraz projektu architektonicznego osiedla. Po ich zakończeniu zaprezentujemy finalny plan zabudowy, uwzględniający świetną lokalizację nieruchomości i jej powiązania funkcjonalne z otoczeniem


- mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu dewelopera.

TDJ Estate zorganizowało konkurs architektoniczny, który wyłonić miał pracownię odpowiedzialną za zaprojektowanie osiedla. Udział w nim wzięli przedstawiciele kilkunastu pracowni, głównie ze Śląska i z Krakowa, w tym m.in. Czora&Czora, Biuro Projektowe Małeccy, Architekci MR, Medusa Group i pracownia Wojciecha Wojciechowskiego. Konkurs nie został jednak rozstrzygnięty. Trzy podmioty zaproszono do dalszych rozmów, by wspólnie z inwestorem pracowały nad ostatecznym kształtem osiedla.

Deweloper zapowiada, że w ramach osiedla powstaną różnorodne mieszkania, w tym ekskluzywne penthouse'y, przestronne apartamenty, lokale dwu- i jednopoziomowe, kilkupokojowe mieszkania kompaktowe i kawalerki.

Działkę w rejonie ulic Nadgórników i Góreckiego, spółka TDJ Estate zakupiła we wrześniu 2015 roku, od firmy Eurostar Real Estate.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.