Surowo na budowie Pierwszej Dzielnicy w Katowicach


2020.09.29
Autor: Urbanity.pl
Powstający w Katowicach kompleks mieszkaniowy Pierwsza Dzielnica osiągnął już swoją docelową wysokość. Równolegle trwa sprzedaż mieszkań.

Pierwsza Dzielnica to inwestycja mieszkaniowa firmy TDJ Estate, która powstaje na działce w rejonie ulic Góreckiego i Dobrowolskiego w Katowicach. Konstrukcja trzech 12-kondygnacyjnych budynków została już ukończona.

Pierwszy etap inwestycji ruszył w czerwcu 2019 roku, a sprzedaż mieszkań rozpoczęła się miesiąc wcześniej. Obecnie 85 proc. lokali mieszkalnych znalazło już swojego właściciela. Trwają też zaawansowane rozmowy dotyczące najmu lokali użytkowych.

Inwestycja osiągnęła już swoją docelową wysokość, co oznacza, że Pierwsza Dzielnica ma już gotowy stan surowy otwarty. Wykonano wszystkie ściany zewnętrzne i elementy żelbetowe. Do końca przyszłego miesiąca inwestycja osiągnąć ma stan surowy zamknięty.

Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone w segmencie A, gdzie wykonywane są wylewki wewnątrz obiektu oraz wykończenia ścian. Stolarka okienna pojawiła się już na wszystkich kondygnacjach budynku. Przygotowywane są także szyny pod montaż szklanych paneli na balkonach i tarasach. Z kolei w segmencie B i C prace wykonywane są na innym stopniu zaawansowania. W garażach podziemnych z kolei prace zbliżają się ku końcowi – montowane są tu drzwi i wykańczane pomieszczenia techniczne.

Równolegle trwa sprzedaż mieszkań. Obecnie w ofercie pozostało już tylko 27 lokali, z czego większość to trzypokojowe mieszkania. Do wyboru są też kawalerki i ostatnie cztery apartamenty o powierzchni ponad 100 m kw., znajdujące się na najwyższych piętrach. Trwają również zaawansowane rozmowy dotyczące najmu lokali usługowych w parterze. W ofercie pozostaje 11 lokali o metrażach od 28 do 321 m kw.

Deweloper już planuje uruchomienie kolejnego etapu Pierwszej Dzielnicy. Prace projektowe są bardzo zaawansowane. Sprzedaż nowych mieszkań ma ruszyć w 2021 r.

Projekt architektoniczny inwestycji w Katowicach przygotowała pracownia Medusa Group, a generalnym wykonawcą Pierwszej Dzielnicy jest Chemobudowa-Kraków S.A.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.