Pierwsza Dzielnica po raz pierwszy


2019.05.06
Autor: Urbanity.pl
Trwają już prace budowlane pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej firmy TDJ Estate w Katowicach pod nazwą Pierwsza Dzielnica. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Medusa Group.

W centrum Katowic rozpoczyna się realizacja nowego projektu mieszkaniowego, którego deweloperem jest spółka TDJ Estate. Generalny wykonawca - Chemobudowa-Kraków S.A. - przejął już prac budowy i rozpoczął pierwsze roboty przygotowawcze.

W pierwszym etapie inwestycji Pierwsza Dzielnica powstaną trzy 12-kondygnacyjne budynki mieszkalne wielorodzinne, które zintegrowane zostaną wspólnym parterem usługowym. Łącznie w tej części projektu powstanie 265 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 235 mkw. i układach od kawalerek po lokale czteropokojowe. Największe apartamenty będą ulokowane na najwyższych kondygnacjach (poziom +12), a ich powierzchnia wyniesie od 102 do 235 mkw.

Budynki zintegrowane zostaną wspólnym parterem, gdzie przewidziano miejsce dla 13 lokali. Z kolei pod kompleksem znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa na 292 miejsca postojowe. Tutaj znajdzie się również miejsce na stacje ładowania samochodów elektrycznych. Do wyłącznej dyspozycji przyszłych mieszkańców będą trzy lokale wspólne: pralnia, bawialnia i strefa coworkingowa.

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa – Kraków”. Firma rozpoczęła montaż ogrodzenia, przetransportowała pierwsze kontenery dla zaplecza budowy, teren jest uprzątany z zarośli oraz pozostałych na nim, po wcześniejszej działalności, elementów betonowych. W najbliższym czasie rozpoczęte zostaną roboty ziemne.

Projekt architektoniczny Pierwszej Dzielnicy przygotowała pracownia Medusa Group. Budowa I etapu inwestycji zakończy się w III kwartale 2021 roku.

Komentarze


  • Robert
    Gość
    2019-06-26 16:44:00
    Wszystko spoko samo centrum ceny poszybowały w góre i niedługo rynek pęknie i spadną trzeba się zastanowić na inwestycjami w normalnych pieniądzach np. TDJ buduje bardowskiego 1

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.