Finiszuje realizacja Pierwszej Dzielnicy w Katowicach. Wkrótce projekt II etapu inwestycji

2021.03.29

Mieszkania w 12-kondygnacyjnych budynkach, przedszkole, lokale usługowe, strefa relaksu oraz strefa kreatywna - tak w skrócie wygląda pierwszy etap inwestycji Pierwsza Dzielnica w Katowicach.

Pierwsza Dzielnica firmy TDJ Estate realizowana jest w rejonie ulic Góreckiego i Dobrowolskiego w Katowicach, w sąsiedztwie Strefy Kultury. Obecnie powstaje pierwszy etap, który składa się z trzech 12-kondygnacyjnych budynków. Łącznie w tej części inwestycji oddanych zostanie do użytku 265 mieszkań, 12 lokali usługowych oraz ogólnodostępna przestrzeń wokół inwestycji na powierzchni ok. 7100 m kw.

Realizacja I etapu wchodzi w finalną fazę. Trwają już prace porządkowe, a na parterach trwają roboty związane z wykończeniem strefy wejściowej, stropów
i ścian. Montowana jest także konstrukcja nośna sufitu pomiędzy budynkami. Dachy niskie (segmenty D i E) będą zasypywane substratem, co następnie pozwoli na ich zazielenienie. Prowadzone są także roboty pod asfaltowanie.

Na kilkunastu różnych poziomach terenu wokół pierwszych budynków zaplanowano tarasy i siedziska z desek kompozytowych oraz schody łączące poziom ulicy z budynkiem.

Od września br., w Pierwszej Dzielnicy otwarte zostanie przedszkole o powierzchni 331 mkw. Placówka, która prowadzona będzie przez TDJ Foundation, zlokalizowana będzie w wieży A. Rekrutacja do przedszkola rozpocznie się w połowie kwietnia i obejmuje dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Inwersor prowadzi rozmowy o udostępnieniu przestrzeni dla gastronomii, salonu degustacji win i pracowni florystycznej, a także poszukuje konceptu delikatesowego. W wieży B zaplanowano strefę relaksu dla dzieci i dorosłych, w tym miejsca do pracy i spotkań (coworking), czytelnia oraz kuchnia. Strefa kreatywna w wieży A zapewni przestrzeń do ćwiczeń np. jogi, ekspozycji obrazów, pracy twórczej, malowania, rysowania, majsterkowania. Każda z sal ma powierzchnię ok. 35 m kw.

Oddanie do użytku I etapu zaplanowano na II kwartał 2021 roku, a pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w III kwartale br. Za projekt architektoniczny Pierwszej Dzielnicy odpowiada Medusa Group, a wykonawcą jest irma Chemobudowa-Kraków S.A. W ofercie sprzedaży pozostały już tylko trzy mieszkania. Deweloper jest w finalnej fazie przygotowania projektów drugiego etapu

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.