Tak obecnie prezentują się prace budowlane na osiedlu Pierwsza Dzielnica

2020.04.07

Wkrótce minie rok od rozpoczęcia budowy osiedla Pierwsza Dzielnica, zlokalizowanego przy ulicy Góreckiego w Katowicach. Deweloperem jest spółka TDJ Estate.

Pierwsza Dzielnica w Katowicach etapowana inwestycja mieszkaniowa, która powstaje na działce Góreckiego. Przez pierwsze siedem miesięcy, prace budowlane głównie toczyły się w części podziemnej. Wraz z początkiem 2020 roku budynki zaczęły coraz wyraźniej wychodzić ponad poziom gruntu.

Obecnie wykonywana jest konstrukcja budynków - prace żelbetowe, murowane i zbrojarsko-ciesielskie. Segmenty D i E, które znajdują się pomiędzy budynkami, są już gotowe – od chwili zakończenia betonowania stropu ponad parterem usługowym.

W najwyższej dotychczas wieży A przygotowywane są elementy pionowe, tj. ściany i słupy dla kondygnacji +5. W wieży B ekipa budowlana pracuje na poziomie +3, a w części C – na kondygnacji +4. Poniżej tych pięter zamontowane zostały już pierwsze balkony.

Finalizują się prace murowe w podziemnej hali garażowej, gdzie powstały również ściany działowe pomieszczeń technicznych. Trwają obecnie prace izolacyjne, termiczne ścian i stropów.

W najbliższym miesiącu rozpocząć ma się montaż stolarki okiennej PCV i aluminiowej oraz prace elewacyjne.

Pierwszy etap Pierwszej Dzielnicy to trzy, 12-kondygnacyjne budynki, które łącznie oferują 265 mieszkań o powierzchniach od 59 do 95 mkw. Najwyższe piętra osiedla zajmują apartamenty o powierzchniach od 102 do 213 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.