Rusza sprzedaż mieszkań w dwóch 17-kondygnacyjnych budynkach w centrum Katowic

2021.11.09

Uruchomiona została sprzedaż mieszkań w kolejnym etapie inwestycji Pierwsza Dzielnica w Katowicach, której deweloperem jest firma TDJ Estate.

Pierwsza Dzielnica to osiedle budynków wielorodzinnych, które powstaje w centrum Katowic. Nazwa inwestycji nawiązuje do historii miasta, których to zalążkiem był obszar pomiędzy Kuźnicą Bogucką i Hutą Fanny. Osiedle powstaje w rejonie ulic Góreckiego i Dobrowolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury, Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego, siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) i Muzeum Śląskiego.

Firma TDJ Estate uruchomiła sprzedaż mieszkań w ramach II etapu inwestycji. W tej części osiedla powstaną dwa 17-kondygnacyjne budynki o wysokości około 55 metrów, w których znajdzie się 256 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. W parterach zaplanowano część usługową, a pomiędzy budynkami przestrzenie rekreacyjne, trasę spacerową oraz bieżnię i rolkostradę.

W ofercie II etapu Pierwszej Dzielnicy znajdują się kawalerki o powierzchni od około 30 mkw. po mieszkania 2-, 3-, 4-pokojowe, a także apartamenty do 145 mkw. na trzech ostatnich piętrach. Przyszli mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji jeden lokal przeznaczony pod przestrzeń wspólną. Powstaną w nich dwie sale: ruchowa i rozrywkowa. Przewidziane są również lobby recepcyjne, wózkownie i rowerownie. Parking podziemny zaoferuje 264 miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Elewacja powstających budynków wykonawca zostanie z dwóch elementów - grafitowego tynku oraz aluminiowej konstrukcji balkonów i loggii uzupełnionych szklanymi, przesuwnymi panelami Lumon. TDJ Estate ma pozwolenie na budowę czterech budynków, z których dwa powstaną w pierwszej kolejności. Oddanie do użytku zaplanowano na przełom II i III kw. 2024 roku.

Pierwszy etap Pierwszej Dzielnicy, który zrealizowany został w okresie od czerwca 2019 r. do połowy 2021 roku, składa się z trzech 12-kondygnacyjnych budynków na 265 mieszkań, 14 lokali usługowych oraz ogólnodostępnej przestrzeni.

Docelowo inwestycja składała się będzie z dziewięciu obiektów.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.