Coraz więcej informacji o inwestycji w centrum Katowic


2018.02.16
Autor: Urbanity.pl
Spółka TDJ Estate otrzymał oficjalne warunki zabudowy dla pierwszego etapu osiedla, które powstanie na działce o powierzchni 5 ha w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury. Inwestycja powstaje we współpracy z renomowaną pracownią architektoniczną Medusagroup.

O planowanej inwestycji w Katowicach zrobiło się głośno w styczniu 2017 roku, kiedy to TDJ Estate poinformował o wynikach konkursu architektonicznego. Do współpracy przy tworzeniu finalnej wizji osiedla zaproszono renomowane studio projektowe z Bytomia - Medusagroup, na czele z Przemem Łukasikiem. Zadaniem architektów było stworzenie przestrzeni doskonale korespondującej z prestiżowym otoczeniem.

Zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest to przestrzeń dla Katowic i całego regionu. Wiedzieliśmy to już od momentu zakupu działki we wrześniu 2015 r. Dlatego też dużo czasu, znacząco więcej niż wskazuje na to rynkowa praktyka, poświęcamy na przygotowanie koncepcji urbanistycznej i architektonicznej. Proces ten trwa od blisko dwóch lat. Uczestniczą w nim renomowani śląscy architekci, którzy na swoim koncie mają nie tylko świetnie oceniane projekty, ale także doskonale rozumieją to miejsce. Jak większość osób pracujących przy tej inwestycji, pochodzą z Górnego Śląska. Wiedzą, że ich propozycje powinny stanowić kontynuację, a jednocześnie uzupełnienie dla obiektów Strefy Kultury
powiedział: Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate

W pierwszym etapie osiedla powstaną wysokie, 12-kondygnacyjne budynki mieszkalne z przeszkloną elewacją o kubistycznej estetyce. Łącznie na działce przy skrzyżowaniu ulic Góreckiego i Nadgórników powstaną w pierwszej kolejności trzy budynki, w których łącznie znajdzie się około 300 lokali. W ofercie dostępne będą lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe o metrażach od około 27 do 223 metrów kwadratowych. Istniała będą również możliwość łączenia mieszkań na najwyższych kondygnacjach. Obiekty zaprojektowane w pierwszej fazie projektu będą połączone parterem dedykowanym dla 12 lokali usługowych, których metraże wyniosą od 28 do niemalże 300 mkw.
W części podziemnej przewidziano dwukondygnacyjny garaż.

Obecnie inwestor załatwia wszelkie procedury formalne. Spółka jest już w posiadaniu warunków zabudowy dla I etapu inwestycji. Jej uruchomienie ma nastąpić w połowie 2018 r. W tym samym terminie ruszy także sprzedaż mieszkań i lokali usługowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.