Rozpoczyna się budowa łącznika między Skysawa a stacją metra

2020.05.29

Polski Holding Nieruchomości rozpoczął przygotowania do realizacji przejścia podziemnego, które połączy powstający wieżowiec Skysawa ze stacją metra Rondo ONZ.

Budynek biurowy Skysawa to obecnie projekt flagowy w portfolio Polskiego Holdingu Nieruchomości. Kompleks, który powstaje na działce przy ulicy Świętokrzyskiej 36 składał się będzie z dwóch budynków - niższego liczącego od czterech do dziewięciu kondygnacji oraz 155-metrowej wieży.

Warszawski wieżowiec na Woli będzie jednym z pierwszych biurowców w Warszawie, które połączone zostaną bezpośrednim przejściem podziemnym ze stacją drugiej linii metra. W związku z tym rozpoczęły się przygotowania do budowy korytarza łączącego poziom -2 budynku A biurowca PHN ze stacją metra Rondo ONZ. Łącznik mieścił się będzie pod chodnikiem u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej z aleją Jana Pawła II.

W pierwszej kolejności, wykonawca przeprowadzi inwentaryzację infrastruktury znajdującej się w ziemi. Ten etap prac zaplanowano na maj i czerwiec. Następnie rozpoczną się prace związane z wykopem do poziomu stropu łącznika i wykonaniem stropu. Całość potrwa do końca bieżącego roku.

Inwestor zaprezentował również najnowsze wizualizacje wieżowca Skysawa, dzięki którym możemy zobaczyć jak będzie on wyglądał od strony ulic Emilii Plater i Twardej oraz Ronda ONZ. Elewacja biurowców będzie utrzymana w eleganckich odcieniach szarości – od elementów wykonanych z betonu architektonicznego, przez pasy między kondygnacyjne po żyletki przecinające przeszklenia. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.

W biurowcu A kompleksu Skysawa, z perspektywy Ronda ONZ oraz ulicy Twardej mieściły się będą m.in. nieregularne tarasy, które znajdują się na niższych piętrach budynku oraz dwa place.

Z kolei za rytm elewacji wieżowca od strony ulicy Świętokrzyskiej i alei Jana Pawła opowiadać będą przeszklenia poprzecinane w pionie wąskimi, aluminiowymi żyletkami, a w poziomie ciemnostalowymi pasami między kondygnacyjnymi. Na wysokości ostatniego piętra budynku A oraz w jednej czwartej wysokości wieży i na jej ostatnim piętrze, elewacja zostanie wykończona stalowymi żaluzjami akustycznymi.

Skysawa to inwestycja o charakterze biurowo-usługowym, która zaoferuje łącznie około 40 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Kompleks posiada certyfikat BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding. Budynek A projektu Skysawa, który dysponował będzie powierzchnią około 11 500 mkw., oddany zostanie do użytku w III kwartale 2021 roku. 155-metrowa wieża będzie gotowa w III kwartale 2022 roku.

Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm PORR, TKT engineering i Elin. Nadzór inwestorski nad budową sprawuje polski oddział międzynarodowej grupy konsultantów – Gleeds Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.