Inwestycja Skysawa w centrum Warszawy z rekordowym wynikiem


2022.05.30
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Niższa część inwestycji Skysawa w ścisłym centrum Warszawy otrzymała rekordowo wysoki wynik w certyfikacji BREEAM. Głównym najemcą kompleksu przy Świętokrzyskiej 36 Polskiego Holdingu Nieruchomości jest PKO Bank Polski.

Skysawa to flagowa inwestycja biurowo-usługowa Polskiego Holdingu Nieruchomości zlokalizowana u zbiegu alei Jana Pawła II i Świętokrzyskiej w centrum Warszawy. Niższy budynek Sawa otrzymał właśnie końcowy certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding z rekordowo wysokim wynikiem 94,1 proc. Jest to obecnie najwyższa ocena w wersji BREEAM New Construction 2016 w Polsce.

Budynek Sawa poddany został ocenie w dziesięciu kategoriach, w tym m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały. W trzech (transport, oszczędność wody oraz zarządzanie procesem realizacji) przyznano maksymalną liczbę punktów. Inwestycja prowadzona była zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi, a podczas realizacji projektu wykonawca używał certyfikowanych materiałów. Certyfikat daje gwarancję, że budynek jest przyjazny ludziom i środowisku.

Skysawa to kompleks dwóch budynków, która łącznie oferuje około 34 550 mkw. powierzchni do wynajęcia. Inwestycja, która posiada bezpośrednie połącznie ze stacją metra Rondo ONZ, składa się ze 155-metrowego wieżowca oraz niższej, 9-piętrowej części o powierzchni około 9 880 mkw. Głównym najemcą wieżowca został PKO Bank Polski, który wynajął około 35 000 mkw. powierzchni biurowej.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Porr.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.