PKO Bank Polski wynajmuje wszystkie biura w 155-metrowym wieżowcu w centrum Warszawy


2022.01.24
Autor: Urbanity.pl
Flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości w ścisłym centrum Warszawy ma głównego najemcę. Podpisana umowa z PKO Bank Polski to największa tego typu transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w stolicy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Podpisana została długoterminowa umowa najmu całej powierzchni powstającego w centrum Warszawy wieżowca Skysawa, realizowanego przez Polski Holding Nieruchomości. Otwarcie biurowca planowane jest na czwarty kwartał 2022 roku.

PKO Bank Polski wynajął około 35 000 mkw. powierzchni biurowej w jednym z najnowocześniejszych budynków biurowych Skysawa. 155-metrowa wieża przy ulicy Świętokrzyskiej 36 będzie nową siedzibą największej instytucji finansowej w Polsce i jednej z największych grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej.

Skysawa to kompleks dwóch budynków - Sky, czyli 155-metrowej wieży złożonej z 40 kondygnacji, a także mniejszego budynku Sawa, który już jest gotowy. Projekt Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z pierwszych w Polsce, który połączony jest bezpośrednim przejściem podziemnym ze stacją metra Rondo ONZ. Oba budynki posiadają certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding.

Budowa kompleksu o powierzchni biurowo-handlowej na poziomie około 35 000 mkw. rozpoczęła się pod koniec czerwca 2019 roku. Inwestycha zlokalizowana jest w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II. Oddanie do użytku 155-metrowej wieży zaplanowano na trzeci kwartał 2022 roku.

Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm PORR, TKT engineering i ELIN. Nadzór inwestorski nad budową sprawuje polski oddział międzynarodowej grupy konsultantów – Gleeds Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.