Wrocław: Basen na Brochowie - data otwarcia już znana


2022.07.01
Autor: Bartosz Motorek, Urbanity.pl
W nadchodzącym tygodniu otwarty zostanie oficjalnie dla mieszkańców Wrocławia nowy basen. Aquapark Brochów powstał w miejscu dawnego miejskiego kąpieliska przy Polnej 10. W ofercie znajdują się cztery baseny, sauna i sala fitness.

Poznaliśmy oficjalną datę otwarcia basenu na wrocławskim Brochowie. Wielkie otwarcie nastąpi już w najbliższy wtorek, 5 lipca o godzinie 12:30.

Nowy aquapark we Wrocławiu powstał w miejscu dawnego miejskiego kąpieliska funkcjonującego w latach 30. XX przy Polnej 10 na Brochowie. W ramach inwestycji powstał kompleks sportowo-rekreacyjny z czterema basenami (zewnętrzne i wewnętrzne), sauną i salą fitness. Zarządcą kąpieliska jest spółka Wrocławski Park Wodny. Łączna powierzchnia nowego aquaparku wynosi 18 000 metrów kwadratowych, z czego prawie 13 000 mkw. zajmuje zieleń.

Cennik biletów w Aquapark Brochów zostanie podany po wtorkowej konferencji, na której zainaugurowana zostanie działalność drugiego we Wrocławiu aquaparku. Najprawdopodobniej ceny biletów będą zbliżone do tych z głównego obiektu Wrocławskiego Parku Wodnego.

Basen na Brochowie składa się z czterech basenów - basen zewnętrzny (długość 25 m, szerokość 14 m,) z brodzikiem i częścią rekreacyjną, wokół której znajduje się plaża. Basen wewnętrzny sportowy o długości 25 m, szerokości 14,5 m i głębokości 1,35-1,8 m z 7 torami do pływania mającymi po dwa metry. Basen wewnętrzny przeznaczony do nauki pływania.

Dla dzieci przygotowano brodzik, w którym są: mała zjeżdżalnia i armaty wodne. Aquapark na Brochowie ma w swojej ofercie ponadto jacuzzi na 12 osób, strefę saunową na pierwszym piętrze z dwiema saunami fińskimi, łaźnią parową, prysznicami i strefą relaksu. Zaraz obok szatni i dwóch sali do masażu mamy strefę fitness, czyli m.in. siłownię i salę do jogi.

Na zewnątrz brochowskiego kompleksu mieści się mały park otoczony drzewami. Dla kierowców przygotowano dwa parkingi na około 130 stanowisk. Na terenie aquaparku znajduje się także punkt gastronomiczny z ogródkiem barowym.

Koszt budowy inwestycji, która zaczęła się w 2019 roku wyniósł 35 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.