Przetarg na kolejną pływalnię we Wrocławiu


2019.06.25
Autor: Urbanity.pl
Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk ogłosił, że ruszył przetarg na budowę nowej pływalni, która powstanie przy ulicy Polnej 10 na Brochowie.

Za około dwa lata otwarta zostanie nowa kryta pływalnia na działce przy ulicy Polnej 10 na wrocławskim Brochowie. Obiekt powstanie w miejscu istniejącego, lecz obecnie nie działającego kąpieliska, które powstało w latach 30 XX wieku. Inwestorem jest Młodzieżowe Centrum Sportu.

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowej pływalni na Brochowie. Inwestycja składać się będzie z nowego budynku krytej pływalni, który powstanie w części północnej działki oraz z kąpieliska zewnętrznego, w skład którego wchodzą dwie niecki rekreacyjne o łącznej powierzchni lustra wody około 500 mkw., a także zjeżdżalnie rurowe wraz z plażą o nawierzchni sztucznej.

W budynku głównym pływalni znajdą się dwie niecki basenowe - sportowa z wymiarami 25x12,5 m oraz rekreacyjna o wymiarach 10x5,5 m. Pływalnia na Brochowie zaoferuje również strefę saun i siłownię.

Pływalnia przy Polnej 10 będzie gotowa w 22 miesiące od podpisania umowy. Możliwe, że pierwsi klienci skorzystają z nowego obiektu na wakacje 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.