Ważny moment na budowie nowego aquaparku we Wrocławiu


2021.01.21
Autor: Urbanity.pl
Wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowoczesnego aquaparku na Brochowie we Wrocławiu, który powstaje w miejscu, gdzie w latach 30. ubiegłego wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko.

Przy ulicy Polnej na Brochowie trwają prace budowlane nowego wrocławskiego aquaparku, który będzie nie tylko basenem, ale kompleksem sportowo-rekreacyjnym. W środę, 20 stycznia, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Koszt realizacji projektu to 35 mln zł netto.

Basen na Brochowie zlokalizowany jest w miejscu, gdzie w latach 30. ubiegłego wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko, na terenie o powierzchni 18 000 metrów kwadratowych, z czego niecałe 13 000 mkw. zajmie zieleń. Na pierwszym poziomie nowego aquaparku znajdą się cztery baseny wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. Strefa rekreacyjna zaoferuje basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 do 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób.

Kompleks przy Polnej to także basen zewnętrzny o wymiarach 25 x 20 m, o głębokości od 0,3 do 1.35 metrów, który czynny będzie sezonowo. Znajdzie się tam także część brodzikowa dla najmłodszych dzieci. Odwiedzający będą mogli też skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym.

Pierwsze piętro zostanie zagospodarowane pod dwie sale fitness oraz strefę saunarium. Dla zmotoryzowanych gości aquaparku zaplanowano parking przed obiektem o powierzchni 600 mkw.

Zarządcą nowego aquaparku we Wrocławiu będzie spółka Wrocławski Park Wodny SA. Na terenie inwestycji wykonano już roboty ziemne, przyłączone zostały też media i wylana płyta fundamentowa. Wykonawca, konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom sp. z o.o., rozpoczął już stawianie ścian.

Otwarcie basenu na Brochowie zaplanowano na wiosnę 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.