Na wakacje otwarty zostanie nowy aquapark we Wrocławiu


2022.01.24
Autor: Urbanity.pl
W miejscu dawnego kąpieliska miejskiego na wrocławskim Brochowie powstaje nowy kompleks sportowo-rekreacyjny. Otwarcie aquaparku nastąpić ma jeszcze przed okresem wakacyjnym.

Zgodnie z harmonogramem trwa budowa nowego aquaparku we Wrocławiu, który zlokalizowany jest przy ulicy Polnej 10 na Brochowie.

Obiekt jest całkowicie zadaszony i pokryty elewacją, wewnątrz pojawiła się niecka basenowa, a na ścianach pojawiły się kolorowe kafelki. Nabiera kształtów także strefa fitness, saunarium oraz zaplecze. Wartość inwestycji wynosi ponad 35 mln zł netto. Otwarcie aquaparku zaplanowano na maj tego roku.

Basen na Brochowie będzie kompleksem sportowo-rekreacyjnym, który powstaje na terenie o powierzchni 18 000 mkw., z czego prawie 13 000 mkw. zajmie zieleń. Aquapark składa się z czterech basenów, sal fitness, strefy saunarium, a także infrastruktury towarzyszącej z szatniami i punktem gastronomicznym.

Strefa rekreacyjna brochowskiego aquaparku składa się z basenu sportowego o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basenu do nauki pływania oraz basenu z hydromasażem dla 12 osób. Basen zewnętrzny będzie zaś posiadał część brodzikową o wymiarach niecki 25 x 20 m, natomiast jej głębokość wynosi od 0,3 – 1,35 m.

Pierwsze piętro obiektu zajmie część sportowo-wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium – dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu i pomieszczenie do wypoczynku.

Inwestycja będzie posiadała wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. zielona ściana w bryle budynku, która będzie oczyszczać powietrze wokół aquaparku. Przed obiektem powstanie parking samochodowy oraz zaplanowano stojaki na rowery.

W 2023 roku we Wrocławiu powstanie kolejny Aquapark – tym razem na ul. Wilanowskiej, czyli na Zakrzowie.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.