Rusza budowa basenu na Brochowie. Znamy datę otwarcia


2020.08.26
Autor: Urbanity.pl
Wrocław przekazał teren przy ulicy Polnej 10 konsorcjum, które wybuduje drugi aquapark w stolicy Dolnego Śląska. Basen Brochów będzie gotowy za niecałe dwa lata.

Po wielomiesięcznym przestoju wreszcie rozpoczyna się realizacja inwestycji przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu. Konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom sp. z o.o. wybudują kompleks sportowo-rekreacyjny wraz z parkingiem pod nazwą Basen Brochów.

Za kwotę 35 mln zł wybudowany zostanie drugi aquapark we Wrocławiu, który składał się będzie z czterech basenów wraz z infrastrukturą, czyli szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. Strefa rekreacyjna brochowskiego aquaparku to basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także basen zewnętrzny.

Zewnętrzny basen składał się będzie z części brodzikowej o wymiarach 25 x 20 m i głębokości od 0,3 do 1,35 m. Basen będzie otwarty sezonowo.

Pierwsze piętro Basenu Brochów zajmie część sportowo–wypoczynkowa - sale fitness wraz ze strefą saunarium (dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.). W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness. Dodatkowo przesunięta zostanie o kilkanaście metrów zewnętrzna siłownia.

Dużą zaletą wrocławskiej inwestycji będzie również wiele zastosowań ekologicznych, które m.in. zmniejszyć mają koszty prowadzenia basenu.

Zmotoryzowani goście aquaparku będą mieli do dyspozycji zewnętrzny parking samochodowy o powierzchni 600 mkw. z miejscami dla osób niepełnosprawnych i stojakami rowerowymi.

Basen Brochów powstaje w miejscu, gdzie w latach 30. XX wieku funk funkcjonowało miejskie kąpielisko. Aquaparkiem docelowo zarządzała będzie spółka Wrocławski Park Wodny.

Otwarcie basenu na Brochowie ma nastąpić wiosną 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.