Rusza budowa basenu na Brochowie. Znamy datę otwarcia

2020.08.26

Wrocław przekazał teren przy ulicy Polnej 10 konsorcjum, które wybuduje drugi aquapark w stolicy Dolnego Śląska. Basen Brochów będzie gotowy za niecałe dwa lata.

Po wielomiesięcznym przestoju wreszcie rozpoczyna się realizacja inwestycji przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu. Konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom sp. z o.o. wybudują kompleks sportowo-rekreacyjny wraz z parkingiem pod nazwą Basen Brochów.

Za kwotę 35 mln zł wybudowany zostanie drugi aquapark we Wrocławiu, który składał się będzie z czterech basenów wraz z infrastrukturą, czyli szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. Strefa rekreacyjna brochowskiego aquaparku to basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także basen zewnętrzny.

Zewnętrzny basen składał się będzie z części brodzikowej o wymiarach 25 x 20 m i głębokości od 0,3 do 1,35 m. Basen będzie otwarty sezonowo.

Pierwsze piętro Basenu Brochów zajmie część sportowo–wypoczynkowa - sale fitness wraz ze strefą saunarium (dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.). W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness. Dodatkowo przesunięta zostanie o kilkanaście metrów zewnętrzna siłownia.

Dużą zaletą wrocławskiej inwestycji będzie również wiele zastosowań ekologicznych, które m.in. zmniejszyć mają koszty prowadzenia basenu.

Zmotoryzowani goście aquaparku będą mieli do dyspozycji zewnętrzny parking samochodowy o powierzchni 600 mkw. z miejscami dla osób niepełnosprawnych i stojakami rowerowymi.

Basen Brochów powstaje w miejscu, gdzie w latach 30. XX wieku funk funkcjonowało miejskie kąpielisko. Aquaparkiem docelowo zarządzała będzie spółka Wrocławski Park Wodny.

Otwarcie basenu na Brochowie ma nastąpić wiosną 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Basen na Brochowie

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.