Powstaje aquapark na Brochowie. W planach kolejne tego typu obiekty we Wrocławiu


2021.07.27
Autor: Urbanity.pl
Zgodnie z planem przebiega budowa nowego aquaparku we Wrocławiu, który zlokalizowany będzie w południowej części miasta.

Nowy aquapark na Brochowie powstaje na działce przy ulicy Polnej, w miejscu dawnego miejskiego kąpieliska i będzie dla mieszkańców Wrocławia nie tylko basenem, ale także kompleksem sportowo-rekreacyjnym. Obiekt posiada już dach, rozpoczynają się prace wykończeniowe i budowa basenów zewnętrznych. Otwarcie planowane jest na maj 2022 roku.

Wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest konstrukcja dachowa, dzięki której będzie można niebawem rozpocząć w środku prace wykończeniowe. Na zewnątrz aquaparku ruszyła budowa niecek basenowych. Jeszcze w tym miesiącu w wewnętrznych basenach przeprowadzone zostaną próby szczelności.

Inwestycja powstaje na terenie o powierzchni 18 000 mkw., z czego niecałe 13 000 mkw. zajmie zieleń. W sąsiedztwie basenu zaplanowano parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym.

Na parterze aquaparku na Brochowie mieściły się będą cztery baseny wraz z infrastrukturą. Strefa rekreacyjna to basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób. Basen zewnętrzny składał się będzie z części brodzikowej o wymiarach 25 x 20 m i głębokości od 0,3 do 1,35 m. Będzie on czynny sezonowo.

Pierwsze piętro kompleksu basenowego zajmie część sportowo-wypoczynkowa, w tym sale fitness oraz strefa saunarium.

Szacowany koszt realizacji całej inwestycji, której otwarcie zaplanowano na maj 2022 roku, wynosi ponad 35 mln zł netto.

Prezydent miasta, Jacek Sutryk zapowiedział także budowę w przyszłości kolejnych aquaparków w mieście. W ostatnim czasie wniesiony został aportem do spółki Wrocławski Park Wodny teren przy ul. Wilanowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 44 na wschodnim Psim Polu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.