Powstaje trzeci aquapark we Wrocławiu. Zobacz wizualizacje

2022.06.09

W obecności prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oficjalnie rozpoczęła się budowa kolejnego aquaparku w stolicy Dolnego Śląska. Obecnie wrocławianie mogą korzystać z basenów przy Borowskiej, natomiast za kilkanaście dni otwarty zostanie nowy obiekt na Brochowie.

Wbiciem "pierwszej łopaty" oficjalnie rozpoczęła się realizacja nowego aquaparku we Wrocławiu. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni prawie 9 500 metrów kwadratowych przy ulicy Wilanowskiej 31 w dzielnicy Psie Pole. Koszt budowy nowego wrocławskiego aquaparku wyniesie 40 mln zł.

Basen na Zakrzowie posiadał będzie wewnętrzny basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości 1,3-1,8 m, basen do nauki pływania, basen z hydromasażem i sezonowy basen zewnętrzny z częścią brodzikową. Dopełnieniem będzie niezbędna infrastruktura w postaci szatni, łazienek, toalet czy punktów gastronomicznych.

Nowy aquapark posiadał będzie strefę fitness oraz strefę saunarium z sauną fińską, sauną parową, dwoma pokojami masażu i pomieszczeniem do wypoczynku. Z kolei na powierzchni 1 700 mkw. zaplanowano zewnętrzny parking samochodowy na 57 miejsc, 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 88 stanowisk na rowery. Łączna powierzchnia terenu, na którym powstaje kompleks to blisko 9 500 mkw., z czego 3 000 mkw. zajmie zieleń.

Za koncepcję architektoniczną aquaparku na Zakrzowie odpowiada architekt Maciej Szarapo z wrocławskiej pracowni Aspa. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z o.o., które zrealizuje zadanie w ciągu 18 miesięcy za kwotę 40 mln zł netto. Basen ma być gotowy pod koniec 2023 roku.

Już za kilkanaście dni oddany zostanie do użytku inny wrocławski aquapark - na Brochowie.

Źródło: Bartosz Motorek, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.