W połowie 2016 roku oddanie do użytku OVO Wrocław

2015.06.26

W powstającym we Wrocławiu budynku wielofunkcyjnym OVO, coraz bardziej widoczna jest już elewacja obiektu, a wykonawca inwestycji demontuje kolejne żurawie z placu budowy. Oddanie budynku do użytku już za niespełna rok.

Firma Eiffage Polska Budownictwo S.A., która jest generalnym wykonawcą wrocławskiej inwestycji, poinformowała o osiągnięciu stanu surowego otwartego. Gotowa jest już betonowa konstrukcja obiektu wielofunkcyjnego, a obecnie trwają zaawansowane prace przy wykańczaniu wnętrz oraz montażu corianu, który będzie stanowił białą elewację i pokrywa już obiekt w 30 proc.

W połowie 2016 roku, inwestor zamierza otrzymać pozwolenie na użytkowanie dla OVO Wrocław. Wtedy też do budynku wprowadzą się oprócz mieszkańców, także firmy, które mieścić się będą na trzecim piętrze. Pierwsze i drugie piętro został zagospodarowane pod pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Wewnątrz obiektu znajduje się zielony dziedziniec, który będzie ogólnodostępną przestrzenią publiczną. Na parterze budynku znajdą się lokale handlowo-usługowe, w tym kawiarnie oraz restauracje.

Pod budynkiem, na poziomie -2 mieścić się będzie parking, główna kuchnia hotelu oraz sala balowa. Na kondygnacji wyżej znajdziemy centrum fitness z basenem, centrum konferencyjne i kasyno.

Piąta, szósta oraz siódma kondygnacja to apartamenty, a na ostatnim poziomie budynku mieścić się będą najbardziej luksusowe penthouse'y.

Wrocławski budynek powstaje przy fosie miejskiej, obok gmachu Poczty Polskie i w pobliżu Galerii Dominikańskiej oraz powstającego biurowca Dominikański. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się około 14 miesięcy temu.

Stan zaawansowania prac budowlano-wykończeniowych kształtuje się następująco. Pod budynkiem trwa montaż instalacji, a na parterze montaż fasady, która jest już gotowa w 60 proc. Zaawansowane prace przebiegają również przy robotach murarskich na wyższych poziomach obiektu. Gotowe już są na pietrach hotelowych, a także na trzecim piętrze, gdzie znajdują się pomieszczenia biurowe. Na czwartym piętrze, gdzie mieścić się będą mieszkania, ściany działowe są gotowe w 80 proc. Na piątym i szóstym - odpowiednio w 50% i 40%.

Równolegle trwa wylewanie posadzek, montaż instalacji elektrycznej i tynkowanie ścian. Postępują również prace na elewacji. Corian pokrył już 30% jej powierzchni - głównie od wewnętrznej strony budynku - a podkonstrukcja pod ten wyjątkowy materiał jest gotowa w 80%.


- mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.


Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.