OVO Wrocław nabiera ostatecznego wyglądu

2015.10.01

Budowa kompleksu wielofunkcyjnego OVO Wrocław, który powstaje w centrum miasta, zbliża się ku końcowi. Do zakończenia prac pozostało kilka miesięcy, a gotowa jest już niemal biała elewacja z Corianu oraz dach budynku.

Obecnie firma Eiffage Budownictwo Mitex, która jest generalnym wykonawcą inwestycji prowadzi prace głównie we wnętrzach budynku. Roboty prowadzone są równolegle na wszystkich dziesięciu piętrach oraz na dachu OVO Wrocław, gdzie poziom zaawansowania prac wynosi 90 proc. Pod budynkiem zakończyło się kafelkowanie głównej kuchni pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton.

Na pietrach - pierwszym i drugim - wstawiono okna i trwają tam prace wykończeniowe. Na kondygnacji czwartej i piątej dobiega końca tynkowanie, a powyżej montowana jest stolarka okienna.

Nietypowy, miękko zaokrąglony kształt OVO Wrocław podkreśla Corian. Ten materiał o niezwykłych właściwościach - jest ekologiczny, trwały i estetyczny - zajmie w sumie aż 5500 mkw. powierzchni elewacji. To ponad trzy czwarte powierzchni standardowego boiska do piłki nożnej. Obecnie elewacja z Corianu jest gotowa w 85%.

Generalnym wykonawcą wrocławskiej inwestycji jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na przyszły rok.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.