Wrocławskie OVO osiągnęło stan surowy otwarty

2015.06.03

Generalny wykonawca - spółka Eiffage Polska Budownictwo - zakończyła wznoszenie betonowej konstrukcji kompleksu OVO Wrocław, co oznacza, że inwestycja osiągnęła stan surowy otwarty. Teraz rozpoczną się prace związane z montażem elewacji oraz wykończeniem wnętrz.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2014 roku. Po ponad roku budynek z poziomu dwóch kondygnacji podziemnych urósł do wysokości ponad 20 metrów. Generalny wykonawca ukończył właśnie betonowanie dachu, co oznacza, że konstrukcja wrocławskiego kompleksu OVO jest już w całości gotowa.

OVO Wrocław powstaje na działce w kwartale ulic Traugutta, Podwale i alei Słowackiego. Robotnicy zdemontowali już jeden z czterech dźwigów, a obecnie trwają prace demontażowe drugiego. Większość pracowników z około 350, pracuje obecnie wewnątrz budynku, gdzie trwają główne prace. Pod kompleksem oraz na poziomie 0 oraz dwóch pierwszych piętrach kończą się roboty murarskie.

Na poziomach +1 i +2, gdzie znajdą się luksusowe pokoje 5-gwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, trwają prace montażowe ślusarki okiennej. Część pracowników pracuje przy elewacji - podkonstrukcja dla corianu jest już wykonana w ponad 50%.

Równolegle trwa montaż tego estetycznego i bardzo trwałego materiału, który do tej pory pokrył 15% elewacji, głównie od strony ulicy Traugutta


- mówi Jacek Paśko, inspektor nadzoru OVO Wrocław.

Corian - wynalazek firmy DuPont, która posiada patent na takie materiały jak teflon czy kewlar - sukcesywnie będzie się wspinał po elewacji OVO Wrocław i w punkcie szczytowym budynku utworzy tzw. żagiel, sięgający powyżej dachu. Będzie to najwyższy punkt OVO Wrocław - 29 metrów nad poziomem gruntu ? widoczny na rogu ulic Traugutta i Podwale.

OVO Wrocław będzie kompleksem, w którym mieścić się będzie poza hotelem DoubleTree by Hilton, także restauracja, kawiarnia, sala balowa, centrum fitness wraz z basenem, centrum konferencyjne, kasyno, lokale handlowo-usługowe oraz biurowe, apartamenty i penthouse'y, które znajdą się na najwyższym piętrze budynku. Łącznie OVO będzie miał 169 apartamentów o metrażach od 30 do 250 metrów kwadratowych. DoubleTree by Hilton będzie 5-gwiazdkowym hotelem z 189 pokojami.

Na dzisiaj sprzedaż mieszkań wynosi 85 proc., a lokali biurowych stoi na poziomie 25 proc.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JSK Architekci. Oddanie OVO Wrocław do użytku zaplanowano w 2016 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Ovo Wrocław, Eiffage Polska Budownictwo

Komentarze


  • buzka
    Użytkownik
    2015-06-10 15:26:57
    Z chęcią zobaczę jak już będzie ukończone, ale dobrze im idzie i do tego fajny kształt budynku.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.