Pierwsza realizacja Yareal w Gdyni. Na Placu Kaszubskiego wyrośnie apartamentowiec

2021.01.26

Śródmieście Gdyni niebawem doczeka się domknięcia swej zabudowy. Deweloper Yareal z Warszawy zrealizuje przy ulicy Jana z Kolna kameralną inwestycję - Rezydencja Plac Kaszubski.

Plac Kaszubski to obecnie jeden z ważniejszych punktów w śródmiejskiej tkance Gdyni. Na działce u zbiegu ulic Jana z Kolna oraz Placu Kaszubskiego firma Yareal wybuduje kameralny budynek mieszkalny, który zaoferuje jedynie 38 mieszkań o podwyższonym standardzie.

Rezydencja Plac Kaszubski ma być budynkiem, który nawiązywać ma do międzywojennej architektury miasta. Do wykończenia elewacji od strony Placu Kaszubskiego użyte zostaną spieki kwarcowe, co podkreślić ma prestiżową rangę placu. Od strony ulicy Jana z Kolna znajdzie się główne wejście do budynku. Wycofanie najwyższej kondygnacji względem elewacji nadać ma jej lekkości i umożliwić powstanie obszerniejszych tarasów o powierzchni do 68 metrów kwadratowych, które przynależeć będą jedynie do największych i najwyżej ulokowanych apartamentów.

Wysoki standard wykończenia ma się znaleźć także w wejściu do budynku Rezydencji Plac Kaszubski, klatek schodowych, strefy wind czy korytarzy. Apartamentowiec podzielony został na trzy strefy, jeżeli chodzi o funkcjonalność. Parter budynku zagospodarowany zostanie pod cztery lokale usługowe z wejściem bezpośrednio z placu oraz ulicy. Z kolei na piętrach od 1 do 5 zaplanowano mieszkania. Ostatnia kondygnacja budynku to najbardziej komfortowe apartamenty o metrażach od 100 do ponad 160 m2 z dużymi tarasami.

Podwórko zlokalizowane na tyłach apartamentowca dostępne będzie jedynie dla mieszkańców i zaoferuje zielone patio z placem zabaw oraz ukrytym wjazdem do garażu podziemnego.

Rezydencja Plac Kaszubski to około 3 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej mieszkań. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Arch-Deco z Gdyni. Apartamentowiec to pierwsza realizacja warszawskiego dewelopera Yareal w Gdyni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • PHN
    Gość
    2021-01-26 16:20:29
    Oj to tylko, zeby im Doraco tego nie budowalo ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.