Osiedle na szczycie wzgórza z panoramą Głównego Miasta w Gdańsku


2023.01.09
Autor: Monika Kiereś
Naprzeciwko Wzgórza Focha, widok na panoramę Głównego Miasta w Gdańsku, przestrzenie rekreacyjne i proekologiczne rozwiązania - tak prezentuje się kolejna inwestycja deweloperska Yareal w Trójmieście.

ODEA Park to nowa inwestycja apartamentowa w dzielnicy Siedlce, przy równoległym do ul. Powstańców Warszawskich odcinku ul. Legnickiej. Projekt deweloperski firmy Yareal w Trójmieście oferuje 120 mieszkań zlokalizowanych naprzeciwko Wzgórza Focha.

Kompleks apartamentowy powstaje na zielonym wzgórzu na granicy Śródmieścia i Siedlec. Teren osiedla nie zostanie ogrodzony i pozostanie otwarty, a granice inwestycji wyznaczą naturalne walory tego miejsca, czyli istniejąca zieleń uzupełniona o nowe nasadzenia. Teren ODEA Park zostanie zagospodarowany z wykorzystaniem oryginalnego poziomu terenu, umożliwiającego budowę apartamentowców na odmiennej wysokości oraz pozwalającego na stworzenie wśród nich atrakcyjnych ogrodów deszczowych. Pośrodku zaplanowano niewielki budynek, w którym znajdzie się wspólna, pełni wyposażona przestrzeń dla mieszkańców. Pomiędzy budynkami nie zabraknie przestrzeni rekreacyjnych i placów zabaw. Wśród udogodnień znajdą się miejsca do parkowania rowerów - rowerownie.

Łącznie w ramach ODEA Park powstanie pięć kameralnych budynków z podziemnymi garażami z apartamentami o powierzchni wynoszącej nawet 160 mkw. Mieszkania na drugim piętrze posiadały będą antresole zapewniającą wysokość części pomieszczeń sięgającej 5-6 metrów. Właściciele apartamentów na parterze będą mieli do dyspozycji prywatne ogródki.

Pięć apartamentowców osiedla będzie miało widok na panoramę Głównego Miasta w Gdańsku. Inwestycja posiadała będzie własną elektrownię słoneczną. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Arch-Deco z Trójmiasta. Inwestycja będzie gotowa jesienią 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.