Officyna w Gdańsku przyciąga kolejnego najemcę

2020.05.12

Gdański biurowiec Officyna stanie się nową siedzibą dla firmy Transcom, która zajmie w budynku ponad 1 700 mkw. Właścicielem biurowca jest Torus.

Globalny dostawca usług w zakresie obsługi klienta, sprzedaży i wsparcia technicznego postanowił przenieść swoją siedzibę. Firma, która funkcjonuje w Polsce od 2003 roku, zatrudnia ponad 1000 pracowników, z czego blisko 400 w Gdańsku. Transcom posiada 50 lokalizacji (biur) w 20 krajach na całym świecie.

Nowa siedziba firmy mieściła się będzie w Officynie, a dokładnie w pierwszym jej etapie. Transcom zajmie ponad 1 700 mkw. powierzchni, a umowa podpisana została na 5 lat. W transakcji pośredniczyła firma CBRE.

Obecnie trwają prace adaptacyjne nowej powierzchni, które prowadzone są we współpracy z działem projektowym firmy Torus oraz globalnym partnerem firmy Transcom w zakresie nieruchomości – firmą CBRE. pracownicy Transcomu przeprowadzą się do nowego biura w drugiej połowie czerwca.

Officyna jest dwuetapową inwestycją biurową, zlokalizowaną w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku. Kompleks oferuje łącznie 12 300 mkw. powierzchni do wynajęcia. I etap inwestycji oddany został pod koniec sierpnia 2019 roku. Jest to kameralny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany tuż przy alei Grunwaldzkiej.

Parter biurowca to przestrzeń usługowa o łącznej powierzchni prawie 900 mkw. Na wyższych kondygnacjach znajdują się pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni blisko 4 200 mkw. Na 4. piętrze znajduje się taras.

Officyna certyfikowana jest w LEED (planowane jest uzyskaniu poziomu Gold). Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci. II etap inwestycji ma zostać oddany do użytku na początku 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.