Druga wiecha na gdańskiej inwestycji Officyna

2020.06.09

Drugi budynek gdańskiego kompleksu Officyna, także osiągnął już swój najwyższy punkt konstrukcyjny. Biurowiec ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku.

Na budowie II etapu inwestycji biurowo-usługowej Officyna w Gdańsku Wrzeszczu odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza, że inwestycja osiągnęła swój najwyższy punkt konstrukcyjny. Inwestorem projektu jest firma Torus.

Officyna to kompleks dwóch budynków, z czego do pierwszego o powierzchni 5 000 mkw. wprowadzają się już pierwsi najemcy. Drugi, powstający biurowiec będzie większy i zaoferuje prawie 7 300 mkw. powierzchni do wynajęcia. Na parterze 5-kondygnacyjnego budynku zaplanowano dwa lokale, a typowe piętra biurowe znajdą się na poziomach od +1 do +3. Na ostatnim piętrze zaplanowano taras o powierzchni prawie 270 mkw.

Oba budynki Officyny połączone zostaną bezpośrednim przejściem. Główne wejście do biurowca znajdzie się od strony alei Grunwaldzkiej, a dodatkowe od strony łącznika. Wjazd na teren Officyny znajdować się będzie od strony ulicy Wassowskiego. W podziemnej hali garażowej i na poziomie 0 zaplanowano ponad 70 miejsc parkingowych, natomiast dodatkowe 35 miejsc znajdzie się na parkingu zewnętrznym.

Projekt architektoniczny inwestycji Officyna przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto, a konsultantem ds. LEED jest VvS | Architects & Consultants. Oddanie całego kompleksu do użytku zaplanowano na II połową 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.