Czas na drugi etap gdańskiej Officyny

2019.09.20
Autor: Urbanity.pl

Na budowie drugiego etapu inwestycji Officyna w Gdańsku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

W drugiej części kompleksu Officyna w Gdańsku powstanie 5-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni do wynajęcia wynoszącej prawie 7 300 mkw. W parterze budynku znajdą się dwa lokale, a typowe piętra biurowe dostępne będą na poziomach od +1 do +3. Piętro +4 będzie nieco mniejsze powierzchniowo ze względu na dostęp do dużego tarasu o powierzchni blisko 270 mkw.

Na działce, na której powstaje biurowiec (budynek będzie w głębi działki, na zamkniętym terenie) zakończono już wykonywanie palowania pod płytę fundamentową. Obecnie wykonawca prowadzi konstrukcje żelbetowe ścian i słupów na poziomie -1. Druga Officyna osiągnie stan surowy budynku do końca III kwartału 2020 roku.

Powstający budynek zostanie połączony z pierwszym etapem inwestycji bezpośrednim przejściem. Przypomnijmy, że oddana już do użytku Officyna oferuje 5 000 mkw. powierzchni najmu, z czego 4 200 mkw. zajmują biura. Główne wejście do II etapu znajdzie się od strony alei Grunwaldzkiej, a dodatkowe od strony łącznika.

Inwestycja zaoferuje również ponad 70 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej i na poziomie 0, do tego 35 miejsc na docelowym parkingu zewnętrznym. Biurowiec może pochwalić się certyfikatem LEED (planowane jest uzyskanie poziomu GOLD).

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. II etap Officyny zostanie oddany do użytku na początku 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.