Wyniki konkursu na koncepcję Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego

2017.07.06

Znamy już pracownię, która opracuje koncepcję architektoniczną warszawskiego projektu Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (PPK), który powstanie nad Wisłą, obok Centrum Nauki Kopernik.

W zorganizowanym przez ratusz konkursie na koncepcję architektoniczną Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie, udział wzięło 35 pracowni, jednak prace złożyło dziesięć z nich. Wygrało biuro architektoniczne Heinle, Wischer und Partner Architekci, które otrzymało nagrodę wysokości 50 000 zł.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego będzie 3-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej na poziomie 4 400 metrów kwadratowych. W gmachu PPK prowadzone będą eksperymentalne badania nad procesami uczenia się. Gmach wyposażony będzie w laboratoria i pracownie.

Koszt realizacji inwestycji szacuje się na około 55 mln zł. W tym celu powołane zostało konsorcjum w składzie CNK i SWPS, które niebawem podpisać ma umowę na realizację projektu budowlanego i wykonawczego. Przetarg na generalnego wykonawcę ma zostać ogłoszony w 2018 roku, a całość ma być gotowa do końca 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.