Jest finansowanie dla siedziby Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego

2018.11.02

W połowie 2021 roku oddana zostanie do użytku siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (PPK), która powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Podpisana została umowa dotycząca finansowania projektu budowy siedziby Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, której koszt to ponad 65 mln zł. Za koncepcję architektoniczną obiektu odpowiada wrocławska pracownia Heinle, Wischer und Partner Architekci.

PPK, która będzie sąsiadowała z Centrum Nauki Kopernik będzie miała trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, a jej powierzchnia wyniesie 6 000 mkw. Oba budynki zostaną połączone ze sobą podziemnym łącznikiem.

Nowa warszawska inwestycja będzie pierwszym w kraju interdyscyplinarnym i międzysektorowym ośrodkiem badawczo-rozwojowym, tworzącym produkty edukacyjne i prowadzące badania nad procesami uczenia się. Bryła PPK będzie w kształcie prostopadłościanu, a jej fasada zostanie wypełniona powietrzem poduszek z membran ETFE, co pozwoli na oświetlanie pomieszczeń naturalnym światłem.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego będzie mogła pomieścić jednorazowo 600 osób. W obiekcie powstaną laboratoria, wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć biologicznych, chemicznych, fizycznych, mechatronicznych oraz z wykorzystaniem nowych technologii, np. drukarek 3D i VR. Powstanie także duży warsztat konstruktorski z narzędziami do samodzielnego projektowania i budowy różnych przedmiotów.

W styczniu przyszłego roku ogłoszony ma zostać przetarg na generalnego wykonawcę, a pierwsze prace budowlane rozpocząć się mają w czerwcu 2019 roku. Siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego ma być gotowa w połowie 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.