Na dniach rozpocznie się budowa Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego


2020.07.01
Autor: Urbanity.pl
W ramach warszawskiego Centrum Nauki Kopernik powstanie budynek Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, którego budowa niebawem się rozpocznie.

Podpisana została umowa na realizację w systemie generalnego wykonawstwa budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Unibep, która wykona zadanie za 48,75 mln zł netto.

Unibep przejmie działkę do 7 lipca 2020 roku i będzie miał 20 miesięcy na wybudowanie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego.

Nowy budynek powstanie w ramach warszawskiego Centrum Nauki Kopernik i będzie miał trzy kondygnacje nadziemne. Wykonawca inwestycji wybuduje również łącznik pomiędzy Pracownią Przewrotu Kopernikańskiego a Centrum Nauki Kopernik oraz zrealizuje szereg zadań technicznych, które są niezbędne do funkcjonowania obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niego.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego to łącznie 6 000 metrów kwadratowych powierzchni, na której będzie można pomieścić jednorazowo 600 osób. Budynek PPK mieścił będzie w sobie laboratoria, wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć biologicznych, chemicznych, fizycznych, mechatronicznych oraz z wykorzystaniem nowych technologii. Nowa warszawska inwestycja będzie pierwszym w kraju interdyscyplinarnym i międzysektorowym ośrodkiem badawczo-rozwojowym, tworzącym produkty edukacyjne i prowadzące badania nad procesami uczenia się.

Koncepcję architektoniczną przygotowałbiuro Heinle, Wischer und Partner Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.