Powstaje nowy budynek Centrum Nauki Kopernik


2020.08.26
Autor: Urbanity.pl
Wmurowany został akt erekcyjny pod budowę interdyscyplinarnego centrum badawczo-rozwojowego pod nazwą Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie.

Oficjalnie rozpoczęła się budowa Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, która powstaje bezpośrednio przy Centrum Nauki Kopernik, sąsiedztwie Wisły, nadrzecznych bulwarów i wjazdu na most Świętokrzyski. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Unibep, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Heinle, Wischer und Partner Architekci z Wrocławia.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego będzie interdyscyplinarnym centrum badawczo-rozwojowym, gdzie badane będą procesy uczenia się i tworzone nowoczesne narzędzie edukacyjne. Siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego będzie miała cztery kondygnacje z czego jedna podziemna. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie około 6 000 mkw. i jednorazowo pomieści 600 osób. Pracownia zostanie skomunikowana z Centrum Nauki Kopernik podziemnym łącznikiem.

Pracownia połączy badania z zakresu edukacji, psychologii i socjologii oraz nowych technologii i nauk inżynieryjnych. W obiekcie znajdą się laboratoria wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć biologicznych, chemicznych, fizycznych i mechatronicznych. Całość uzupełni przestrzeń biurowa oraz showroom, w którym będzie prezentowane to, czym aktualnie zajmuje się Pracownia.

Łączny koszt inwestycji to około 82 mln zł brutto, z czego część środków pochodzi z funduszy europejskich oraz budżetu miasta. Otwarcie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego planowane jest na 2022 rok.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.