Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego stanie przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

2017.05.22

W konkursie za zaprojektowanie koncepcji architektonicznej siedziby Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (PPK), która stanie tuż obok Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, weźmie udział 35 pracowni z kraju i z zagranicy.

Do 26 czerwca tego roku trwały będą prace koncepcyjne, które następnie zostaną ocenione przez sąd konkursowy i 4 lipca poznamy zwycięską pracownię.

Siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego będzie 3-kondygnacyjnym obiektem o powierzchni użytkowej wynoszącej 4 400 metrów kwadratowych. Budynek będzie innowacyjny i pełnił będzie funkcję naukową, jako ośrodek badawczo-rozwojowy w dziedzinie edukacji. Inwestycja połączyć ma badania z zakresu antropologii, edukacji, psychologii i socjologii oraz nowych technologii i nauk inżynieryjnych.

Nowy gmach podzielony zostanie na kilka części - przestrzeń warsztatowo-laboratoryjna, pracownie focusowe oraz przestrzenie partnerskie.

PPK stanie tuż obok Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, na działce przy ulicy Wybrzeża Kościuszkowskiego. Realizacja inwestycji pochłonie około 55 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Nauki Kopernik, Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.