Warszawa - herb

Warszawa

Współtworzyli
Grand Grand
305
mickam mickam
22
Wo92 Wo92
7
Miniaturka Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser
Warszawa

Informacje

Inne nazwy
Koneser Filtration House
Dzielnica
Praga Północ
Otaczające ulice
Ząbkowska, Białostocka
Rodzaj struktury
Kompleks
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
biurowy , handlowo-usługowy
Strona www
www.koneser.eu
Status
w przebudowie
Zakończenie budowy
1897
Przebudowy
2012 marzec (przebudowa i modernizacja budynku biurowego)
2018 (przebudowa, nadbudowa budynków na potrzeby loftów oraz zmiana funkcji na usługowo-hotelowo-biurową)
Inwestor/deweloper
BBI Development NFI

Kontakty biznesowe

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
60000 m2
Powierzchnia biurowa
22000 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa
22500 m2
Lokale mieszkalne
342
Pokoje hotelowe
140
Miejsca parkingowe
1000
Wynajem biur
22 299 77 98

Opis

Zespół budynków mieszkalnych przy Ząbkowskiej , Białostockiej to zespół budynków mieszkalnych z końca XIX-go wieku, który znajduje się w Warszawie w dzielnicy Praga Północ. Można się spotkać z jego innymi nazwami, tj. Koneser Filtration House. Konstrukcja Centrum Praskie Koneser zakończyła się w 1897, obecnie trwa jego przebudowa. Powierzchnia użytkowa tego osiedla równa się 60 tys. metrów kwadratowych, z czego największą część zajmuje powierzchnia handlowa - blisko 23 tys. metrów kwadratowych, mniej biura - 22 tys. metrów kwadratowych. Generalnymi wykonawcami obiektu są Hochtief Polska i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud, a jest projektem inwestycyjnym BBI Development NFI. Nieopodal przebudowywany jest Hotel Moxy Warsaw Praga, znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i powstaje budynek Spirit of Praga.

Informacje dodatkowe

 • inwestycja realizowana etapami
 • inwestycja powstaje na terenach dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser
 • pomieszczenia biurowe w standardzie klasy A i B+
 • w kompleksie znajdzie się pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki
 • w kompleksie znajdzie się pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki
Ostatnio zmodyfikowano 2017-05-30 08:52:50

Powiązane firmy

Forum opinii Centrum Praskie Koneser


 • Gość
  Gość
  2014-10-08 13:31:51
  ja jestem autentycznie zachwycony tym co się w tamtym miejscu dzieje. i nie przesadzam z tymi zachwytami, bo Ząbkowską, czy Konesera pamiętam od zawsze. To jest bez porównania jak tam jest w tej chwili, bo oni nie tylko budują tam mieszkania i biura, ale też wcześnie zrewitalizowali całą część zabytkową, wystarczy spojrzeć na bramy, baszty, budynek na pierwszym planie. Mnie to bardzo bardzo cieszy że o Pragę niektórzy deweloperzy potrafią dbać i nie wszystkie historie muszą kończyć się źle. Pięknie odnowiony budynek. Polecam zobaczyć

 • Karolina
  Gość
  2014-10-20 17:17:28
  czytałam, że w tym Koneserze mają też zrobić Muzeum Wódki. Nie znam w sumie innej inwestycji, w której by ktoś aż tak zadbał o otoczenie. popieram pomysł

 • kubawoj
  Gość
  2014-11-20 15:36:34
  Fajnie się tam dzieje w Koneserze. Często przechodząc obok widzę jak cały kompleks się zmienia. Cieszę się że takie inwestycje mają miejsce na Pradze bo prawa strona Warszawy jest troszkę pomijana. To co się dzieje na Ząbkowskiej powinno być przykładem dla innych inwestorów jak fajnie można połączyć historię i nowoczesność. Bo na pewno każdy by chciał mieszkać w nowoczesnym lofcie w otoczeniu zabytkowych i zrewitalizowanych budynków. Dobrze że przy okazji o nie zadbano

 • Tomek Mucha
  Gość
  2015-01-14 22:01:18
  Jeżeli chodzi o Pragę, to często się mówi o tym, że wiele budynków tutaj potrzebuje rewitalizacji. Koneser był pierwszy i mam nadzieję, że przy kolejnych inni się będą na nim wzorować. Znam dobrze to miejsce i naprawdę jestem pod dużym wrażeniem. Podoba mi się to, że razem z Koneserem zmieniła się tez Ząbkowska, ale też zmieni się Praga, będą tu mieszkania, biura, sklepy. Powstanie w tym miejscu taki nowy kawałek miasta. I najważniejsze, że to nie są plany, tylko że to już trwa, bo jeśli chodzi o Pragę to za dużo tu mamy obietnic, a za mało działań.

 • AlbertSudwoj
  Gość
  2015-01-27 13:22:16
  Podobają mi się nowe budynki, cała budowa jak na razie według mnie idzie w dobrym kierunku. Wszystko dalej będzie pasować do Pragi. Podoba mi się też to, że w części zabytkowej zostanie otwarte tam muzeum. Mój dziadek pracował w Koneserze jest to dla mnie ważne miejsce. Słyszałem, że pojawią się tam sklepy i kawiarnie. Fajnie, że zamiast zamykać teren to otwierają go dla mieszkańców, którzy będą mogli tam spacerować czy napić się kawy w kawiarni.

 • Albert Sudwoj
  Gość
  2015-02-20 15:48:38
  Śledzę rewitalizację Konesera od rozpoczęcia prac i z przyjemnością mogę napisać, że bardzo podoba mi się to jak się zapowiada. Uważam, że świetnym pomysłem jest to, że nowoczesne budynki nawiązują do industrialnego stylu całej byłej wytwórni. Sporo się mówi ostatnio na temat dużych zmian na Pradze które zapoczątkowało wybudowanie stadionu i drugiej linii metra, wydaje mi się,że Koneser będzie służył za przykład tego jak zadbać o zabytkowe kompleksy i nadać im drugie życie

 • kubawoj
  Użytkownik
  2015-10-05 20:13:15
  Koneser odmienia wygląd Pragi oraz ogólnie złe zdanie wielu warszawiaków na jej temat. Sam mieszkam niedaleko Ząbkowskiej i jestem bardzo zadowolony że ze zniszczonego straszącego budynku Koneser zmieni się w użytkowy kwartał tętniący życiem. To bardzo ważne by odpowiednio pokierować pracami rewitalizacyjnymi po prawej stronie miasta gdyż drzemie tu ogromny potencjał a Koneser jest tego najlepszym przykładem.

 • MŁODY
  Gość
  2015-11-15 14:48:04
  Mieszkam na Pradze od niedawna i czuje się tam naprawdę wspaniale, Koneser przez całe lato zapewniał wiele rozrywek wszystkim mieszkańcom Warszawy. Jestem pewien że gdy wszystkie prace wewnątrz zostaną zakończone stanie się on niezwykle ważnym miejscem nie tylko dla biznesu za sprawą campusa Google ale dla każdego kto będzie choćby chciał zbadać historię polskiej wódki w muzeum czy zwyczajnie odpocząć wśród zieleni!
  Jako młoda osoba daję piątkę!

 • kobalt
  Gość
  2015-12-17 21:04:03
  Odwiedzałem Ząbkowską latem w czasie festiwalu Otwarta Ząbkowska i Koneser równię brał w nim udział co było bardzo fajne! Miałem okazję zobaczyć jak się zmienił wewnątrz więc teraz regularnie śledzę kierunki prac i jestem zaskoczony pozytywnie wyglądem. Połączenie starego i nowego idealnie pasuje do Pragi !!

 • wabikKamil
  Gość
  2016-02-15 13:30:36
  Urodziny Pragi w ten weekend sprowadziły mnie na Ząbkowską i muszę pochwalić sposób w jaki prowadzone są prace na terenie byłej fabryki wódek. Miło popatrzeć jak miejsce tak ważne dla wielu warszawiaków w tym dla moich dziadków dostaje drugą szansę by stać się wizytówką Pragi i Warszawy!
  Dobra robota!

 • Minis
  Gość
  2016-03-21 20:33:41
  Normalnie nie piszę takich postów ale fakt że wasza inwestycja przyciągnęła na Pragę Google Campus zasługuje na uznanie i to duże. Utarliśmy nosa wszystkim inwestorom w stolicy bo nie mordor nie centrum a warszawską Pragę wybrała jedna z najbardziej znanych marek świata !
  BRAWO!

 • mama
  Gość
  2016-04-21 11:32:34
  Wystawy w Koneserze, gastro w Koneserze wszystko u was mogę znaleźć. Praga nie zawsze była dobrym miejscem dla mam teraz coś czuję że jako jedna z wielu czekam na zakończenie prac. Fajnie że jesteście otwarci na odwiedzających a nie zamknęliście się na cztery spusty jak niektórzy! Jestem naprawdę pod wrażeniem można śmiało stawiać Konesera za przykład dobrej rewitalizacji!!

 • Kasia Dydo
  Gość
  2016-05-25 00:16:32
  Wybrałam się do Campusa Google jako młoda mama nie mam zbyt wiele czasu dla siebie i muszę powiedzieć że nie spodziewałam się że Koneser zrobi na mnie aż takie wrażenie. Dużo się o was czyta ale trzeba zajrzeć do środka by zobaczyć jak wspaniale sobie radzicie. Oby reszta Pragi poszła tym torem.

 • bitcoin
  Gość
  2016-06-20 18:52:29
  Prawnicy w Koneserze Camus w Koneserze to niezły pszytczekw nos da lewobrzeżnej Warszawy. Prestiżowe firmy jednak wybierają Pragę własnie dzięki waszwj inwestycji. Niebawem nowe rewitalizowane budynki na pradze będą ogromną konkurencja nawet dla mordoru! Oby własnie remontowano na pradze bo widać że można.

 • młody_89
  Gość
  2016-07-20 19:05:27
  NO Koneser ładnie się rozwija dużo się o nim teraz słyszy a już niebawem mam nadzieję że dzięki tym wszystkim biurom, mieszkaniom okolica zacznie również się rozwijać. Fajnie patrzeć jak miejsce w którym mieszkam od zawsze zmienia się w nowoczesną dzielnicę pełną ciekawych możliwości.

 • student
  Gość
  2016-08-24 23:47:26
  Lepienie pyz było super bardzo mi się podoba że bierzecie udział w OZ. To dla mieszkańców Pragi bardzo ważne że możemy z wami coś zrobić i że nie jesteście dla nas tylko wielką korporacją a przyjaciółmi z Pragi!

 • Goro
  Gość
  2016-09-20 19:01:56
  Wydaje mi się że coraz więcej się mówi o waszej inwestycji. Ciągle czytam o nowych najemcach w Koneserze i o tym jak może to pozytywnie wpłynąć nie tylko na wizerunek Pragi ale i na rozwój. Bo przecież pojawią się nowe miejsca pracy a konkurencja również się za chwilę zamelduje po prawej stronie Wisły. Ciekaw jestem zmian jakie zapoczątkuje oficjale zakończenie wszystkich prac w kwartale który zawsze był dla mieszkańców Pragi bardzo ważnym miejscem. Wystawiam piątkę.

 • brodacz
  Gość
  2016-10-19 20:17:46
  Barber na Pradze w Koneserze to super wieść.
  Już nie mogę się doczekać aż do was wpadnę na strzyżenie brody zamiast jeździć do centrum !
  Potem zjem kolację w jednej z kilkunastu knajp w klimatycznym budynku w którym pracował mój dziadek. Mega gratulacje od warszawskiego hipstera! :)

 • wnuczek90
  Gość
  2016-11-17 16:59:02
  Po otwarciu koszyków czekam na otwarcie waszej części gastro która podobno też ma być okazała. Chętnie zjem obiad na terenie Konesera miejsca gdzie kiedyś pracował mój dziadek.

 • kevin
  Gość
  2017-03-23 21:30:02
  Koneser to alternatywa dla zatłoczonych przestrzeni w centrum miasta gdzie na kawę czeka się 20 min o ile w ogóle znajdzie się miejsce w kawiarni! Mieszkam na Pradze od niedawna i pokochałem ten klimat starej Warszawy i ciesze się że kwartał będzie go posiadał! Nie mogę się doczekać by wpaść do środka wypić kawę i posłuchać wykładów w Google Campus!
  Praga nowoczesna i kreatywna na dodatek klimatyczna nie przypominająca mordoru to coś czego szukałem w stolicy od powrotu z zagranicy!

 • tata74
  Gość
  2017-04-26 00:49:38
  Jestem starym mieszkańcem Pragi i pamiętam jak wyglądał kompleks jeszcze 10 lat temu. Dziś pisze się o Koneserze że może stać się wizytówką Pragi! Pękam z dumy i naprawdę trzymam kciuki za pomyślne i terminowe z zakończenie prac !

 • lokals
  Gość
  2017-05-28 16:03:47
  Turniej piłki to wspaniała inicjatywa. Oby więcej inwestorów postępowało w ten sposób i zamiast zamykać się szczelnie za murami i domofonami wychodzili do mieszkańców okolic i tworzyli z nimi wspólnie klimat dzielnicy!
  Brawo Koneser!

 • Kazik
  Gość
  2017-12-26 22:46:30
  Miło zobaczyć jak Koneser znów zaczyna wyrastać na wizytówkę Pragi. Przed lata znany w całej europie dziś znów jest miejscem które starszym mieszkańcom okolic zaczyna przypominać o tym jak wspaniale było tutaj kiedyś. Oby wszystkie prace poszły sprawnie a sam kwartał znów tętnił życiem i był powodem do dumy. Powodzenia!

 • Zbyszek
  Gość
  2018-01-17 19:10:06
  Coś czuję że za rok o tej porze będziemy świętować święto polskiej Wódki wewnątrz miejsca gdzie przez lata była produkowana. Oby kwartał na Ząbkowskiej po otwarciu był równie aktywny w życiu Pragi jak dotychczas tego sobie wszyscy życzymy. Uważam że to naprawdę bardzo mądry i dobry pomysł że oddano część tej zabytkowej zabudowy pod Muzeum Polskiej Wódki.

 • Oskar
  Gość
  2018-03-26 09:56:37
  Koneser to wielki sukces Pragi. Ciesze się gdy czytam kolejne artykuły o tym jak fajne miejsca mają się otworzyć wewnątrz. Wydaje mi się że wreszcie warszawiacy docenią wysiłek Pragi i zmiany jakie przeszła. Ja już teraz pękam z dumy oby tak dalej !

 • ŁączyńskiBartek
  Gość
  2018-04-25 17:26:07
  Odwiedziłem pragę po wielu latach za granicą i jestem przekonany że to już zupełnie inne miejsce niż jeszcze kilka lat temu. Koneser wtedy był pustostanem a dziś wygląda jak za czasów swojej świetności. Świerzo i bardzo nowocześnie. To mega fajne co się tam wydarzyło oby cała praga tak kiedyś wyglądała!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.