Kontynuacja prac przez Erbud przy Centrum Praskim Koneser w Warszawie

2017.12.20

Podpisane zostały dwa aneksy do dwóch umów pomiędzy spółką Erbud, a firmą BBI Development, dotyczące prac budowlanych przy warszawskiej inwestycji Centrum Praskie Koneser.

W ramach podpisanych kontraktów o łącznej wartości ponad 106 mln zł,, spółka Erbud odpowiada za generalne wykonawstwo łącznie czterech budynków kompleksu Centrum Praskie Koneser wraz z towarzyszącą im infrastrukturą.

Podpisane w ostatnim czasie aneksy do umów z inwestorem BBI Development, związane są z koniecznością wykonania dodatkowych prac przy równoczesnym uwzględnieniu kosztów związanych z przesunięciem terminu ukończenia budowy.

Podpisana w październiku 2015 roku, pierwsza umowa dotyczy wykonania przez spółkę Erbud trzypoziomowego parkingu podziemnego dla kompleksu Centrum Praskiego Koneser oraz budynku J, który jest dziś siedzibą Campus Warsaw - inkubatora start-upów sygnowanego przez Google. Ta część inwestycji zostanie zakończona do 31 lipca 2018 roku.

Drugi kontrakt, który podpisany został w grudniu 2016 roku, dotyczy generalnego wykonawstwa budynków usługowo-hotelowo-biurowych: B, C i D. Zakończenie prac zaplanowano do 31 sierpnia 2018 roku.

Wynagrodzenie dla spółki Erbud z tytułu pierwszej umowy - po uwzględnieniu aneksu - wyniesie w sumie 9,1 mln euro oraz 3,1 mln zł. Wartość drugiego kontraktu w wyniku aneksu zwiększyła się natomiast do 15,6 mln euro.
Po przeliczeniu po kursie z dnia podpisania aneksów, łączna wartość umów wyniesie 106,6 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • mieszkaniec
    Gość
    2017-12-26 22:39:16
    Moim zdaniem super! Koneser to wizytówka Pragi i mam nadzieję że niebawem znów będzie mógł pełnić tą rolę bo przez lata o nim zapominano. Rewitalizacja tego obiektu to dla nas mieszkańców wielka nadzieja na kolejne wielkie zmiany na Pradze a właściwie ich kontynuacja.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.