Capital Park pozyskał finansowanie projektu ArtNorblin

2019.01.14

Podpisana została umowa kredytowa pomiędzy grupą Capital Park, a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, która dotyczy finansowania inwestycji ArtN, rewitalizacji jednego z najciekawszych poprzemysłowych terenów w Warszawie – Dawnej Fabryki Norblina.

Zawarta w grudniu 2018 roku umowa dotyczy kredytu w wysokości 60 mln euro, który zapewni finansowanie rewitalizacji i budowy Dawnej Fabryki Norblina, a także uzupełni finansowanie inwestycyjne zapewnione przez Pekao SA. Jej podpisanie zmniejsza udział dotychczasowego głównego kredytującego – Pekao SA – który zmalał z 159,3 mln euro do 99,3 mln euro. Łączna kwota inwestycji to 159,3 mln euro.

Dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego, ArtN to pierwszy tak duży projekt obejmujący finansowanie nieruchomości w formule project finance w Polsce.

Grupa Capital Park, pomysłodawca i inwestor rewitalizacji jednego z najciekawszych poprzemysłowych terenów w Warszawie – Dawnej Fabryki Norblina, oraz Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), podpisały umowę kredytową na kwotę 60 mln EUR. Jest to pierwsza transakcja typu project finance z inwestorem nieruchomościowym podpisana przez EBI w Polsce

Rewitalizacja Dawnej Fabryki Norblina to flagowy projekt Grupy Capital Park, który zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną na warszawskiej Woli. Inwestycję tworzyć będzie kompleks kilkunastu budynków o zróżnicowanym charakterze. Łączna powierzchnia użytkowa to 64 000 mkw., z czego 39 000 mkw. zajmą biura, a pozostałe 24 000 mkw. lokale handlowo-usługowe i kulturalne.

ArtN zostanie oddany do użytku pod koniec 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.