Kraków: Biurowiec z elewacją nawiązującą do kształtu fal już gotowy

2021.03.02

Cavatina Holding dysponuje już pozwoleniem na użytkowanie dla pierwszego biurowca kompleksu Ocean Office Park w krakowskiej dzielnicy Zabłocie.

Ocean Office Park to kolejny kompleks budynków biurowych, który realizowany jest przez Cavatina Holding, specjalizującą się w dużych, miastotwórczych projektach biurowych i wielofunkcyjnych. Firma posiada już zgodę na użytkowanie pierwszej części obiektu.

Ocean Office Park A to nowoczesny biurowiec klasy A zlokalizowany u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej w dzielnicy Zabłocie. Oddana właśnie do użytku część budynku ma pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, a jej powierzchnia GLA wynosi ponad 7 700 metrów kwadratowych. Budynek ma charakterystyczną elewację, która nawiązuje do kształtu fal.

Docelowo Ocean Office Park zaoferuje w czterech etapach prawie 53 000 mkw. powierzchni GLA. W kompleksie zastosowano niejako podwójną szklaną elewację, co pozwala nie tylko osiągnąć ciekawy efekt estetyczny, ale przede wszystkim ma duże zalety praktyczne – między innymi podnosi komfort termiczny i akustyczny panujące we wnętrzu.

Ponad 120 miejsc parkingowych znajdzie się na poziomie -1 i 0 oraz wokół obiektu. Najemcy Ocean Office Park będą mogli korzystać z licznych lokali gastronomicznych i usługowych, w tym: kantyna, przedszkole, placówka medyczna, kawiarnia, sklep spożywczy itp. I etap krakowskiego kompleksu jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Obecnie trwają prace nad rozbudową drugiej części budynku A, której ukończenie zaplanowano na drugi kwartał 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • wg
  Gość
  2021-03-03 15:27:53
  może by tak napisać kro to projektował...ignoranci

 • Babcia Jagoda
  Gość
  2021-03-03 18:39:39
  A któż to tam będzie siedział teraz, gdy wszyscy pracują zdalnie? Może przerobić na "apartamenty"?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.